18. februára 2008

HOKEJ-NHL: Nedeľa - výsledky - Gáborík 2+1 a 1. hviezda zápasu

Minnesota - Nashville 5:4 po predĺž. (2:1, 1:0, 1:3 - 1:0) - Marián Gáborík 2+1, Pavol Demitra (obaja Minnesota) 0+2, Gáboríka vyhlásili za prvú hviezdu zápasu

Slovenský hokejista Marián Gáborík rozhodol v nedeľu gólom v predĺžení o víťazstve Minnesoty and Nashvillom 5:4. Necelých 5 sekúnd pred koncom predĺženia slovenský krídelník prevzal prihrávku od krajana Pavla Demitru a po druhý raz v stretnutí prekonal brankára Predators Chrisa Masona. Gáboríka so súčtom 2+1 právom vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Trenčiansky odchovanec rozhodol stretnutie NHL gólom v predĺžení po tretí raz v kariére, z toho druhýkrát v aktuálnom ročníku. Svoju tohtosezónnu bilanciu si najproduktívnejší hráč "divochov" vylepšil na 32 gólov a 30 asistencií a v tabuľke produktivity celej súťaže mu patrí 20. miesto. Spokojnosť so svojím slovenským zverencom po súboji netajil tréner Wild Jacques Lemaire. "Predvádza najlepší hokej za svojho pôsobenia v Minnesote," uviedol rozhodne na adresu Gáboríka.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 90. ročníka kanadsko-americkej hokejovej NHL:

Chicago - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
NY Rangers - San Jose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Dallas - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
St. Louis - Columbus 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Buffalo - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Philadelphia - Montreal 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Anaheim - Calgary 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)