26. februára 2008

HOKEJ-NHL: Philadelphia ukončila desaťzápasové trápenie

Komentár pondelkových zápasov NHL

V dvoch pondelkových zápasoch zámorskej NHL sa predstavil jediný slovenský hokejista - obranca Andrej Meszároš. Jeho Ottawa podľahla v domácom prostredí rivalovi z Toronta prekvapujúco vysoko 0:5. Meszároš si do štatistík pripísal iba mínusový bod a dve strely na bránku. "Senátori" tak prepásli šancu vrátiť sa na prvú priečku vo Východnej konferencii, ktorú držali od začiatku sezóny až do posledného víkendu. V tohtosezónnych "bitkách o Ontario" sa im vôbec nedarí, keď s Torontom prehrali už po tretíkrát v rade a celkovo štyri z piatich súbojov. Toronto ešte stále nevzdáva boj o play off. V nedeľu jeho morálku posilnilo rozhodnutie kapitána Matsa Sundina zostať v klube aj naďalej. Švédsky center v pondelok otvoril skóre a naštartoval tak svoj tím k druhému víťazstvu v rade. Hrdinom stretnutia bol aj brankár Vesa Toskala, ktorý po tretí raz v sezóne (11x v kariére) udržal čisté konto. "Javorové listy" strácajú na postupovú priečku aktuálne šesť bodov.

Hokejisti Philadelphie konečne pretrhli neutešenú šnúru desiatich prehier v rade, aj keď po pätnástich minútach duelu na ľade Buffala to s nimi ružovo nevyzeralo. Domáci pomerne ľahko strelili tri góly a pri takomto náskoku doviedli do víťazného konca všetky tohtosezónne zápasy. Krátko po treťom góle Sabres však skorigoval stav hosťujúci Jeff Carter a ešte do konca prvej tretiny sa hosťom podarilo streliť aj kontaktný gól. Ten vyrovnávajúci dal sedem minút pred koncom Umberger a obrat v samostatných nájazdoch dokonal skúsený Daniel Briere. "Letci" sa tak po šťastnom víťazstve opäť vrátili do postupovej osmičky Východnej konferencie, keď z ôsmeho miesta vytlačili práve svojho pondelkového súpera.

Výsledky:
Buffalo - Philadelphia 3:4 po samostatných nájazdoch (3:2, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Roy (Špaček), 7. MacArthur (Pominville, Connolly), 15. Pominville (Connolly, Špaček) - 15. Carter (Knuble, Jones), 17. Hartnell (Thoresen), 53. Umberger (Coburn, Knuble), rozhodujúci nájazd premenil Briere. Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Peters - Boulerice (obaja na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:35. Brankári: Miller - Biron. Diváci: 18 690

Ottawa - Toronto 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Góly: 9. Sundin (T. Kaberle), 27. Tucker (J. Blake, Stajan), 29. Kubina (Tucker, Stajan), 33. Tucker (Stajan, J. Blake), 38. Moore (Kilger). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:27. Brankári: Emery (41. Gerber) - Toskala. Diváci: 19 861