24. marca 2013

Hokejisti Bardejova porazili v baráži o extraligu Martin

Hokejisti Bardejova zvíťazili vo štvrtom zápase baráže o účasť v extralige 2013/2014 nad Martinom 4:2 a séria je vyrovnaná 2:2. Piate stretnutie sa hrá v stredu 27. marca v Martine. Hokej - ...

martinsurek BARDEJOV 24. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Bardejova zvíťazili vo štvrtom zápase baráže o účasť v extralige 2013/2014 nad Martinom 4:2 a séria je vyrovnaná 2:2. Piate stretnutie sa hrá v stredu 27. marca v Martine.

Hokej - baráž o účasť v extralige 2013/2014
- štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá)

HC 46 Bardejov - MHC Mountfield Martin 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
- stav série: 2:2

Góly: 4. Halás (Valentín), 35. M. Tkáč (Ľ. Sabol), 47. Dancsák (Stríž), 60. Ščurko (T. Hričina) - 7. A. Themár (Michal Važan), 58. Fujerík (A. Themár, T. Petruška)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Michal Važan (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, D. Konc - Bogdaň, M. Smrek, 2600 divákov

Bardejov: Marton - D. Kramár, Valentín, M. Krčula, M. Tkáč, Polaček, Mojdis, Šimo - T. Hričina, Ščurko, M. Nagy - Marcel Baláž, Ľ. Sabol, Halás - Stríž, Dancsák, Valchař - Česelka, Belušár
Martin: Šúrek - A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Dvořák, Ejem - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Kolena - Vaško, B. Rapáč, Vilkoits - Hús, Dírer, Korytko

I. tretina

Ešte pred samotným začiatkom zápasu odovzdal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček hokejistom Bardejova trofej za víťazstvo v I. lige a peňažný šek v hodnote 4 000 €. Počas úvodných minút si oba tímy vyskúšali najmä útočné činnosti.

V 4. min prekonal domáci Halás brankára Šúreka, o tri minúty neskôr Themár prestrelil Martona. Menej sa taktizovalo a útoky sa striedali na oboch stranách. Rapáč i Kolena ohrozili nebezpečnými strelami bardejovského brankára. Martin hral dve presilovky, ktoré domáci s námahou zvládli bez inkasovaného gólu.

II. tretina

V úvode druhej tretiny domáci nevyužili početnú výhodu. V 25. min mal dobrú príležitosť Fujerík, ale sám pred brankárom situáciu nevyriešil ideálne. Domácim sa nedarilo v koncovke, Mojdisova jedovatá strela však bola pre Šúreka nebezpečná. V 34. min Sabol naservíroval puk pred bránku Halásovi, ale ten zblízka mieril vedľa.

Oba tímy vynaložili enormné úsilie na získanie vedenia v zápase, v hráčskych súbojoch sa priostrovalo. Misku váh na stranu domácich naklonil Sabol, ktorý prihral Tkáčovi a ten z ľavého kruhu prestrelil všetko. Hostia následne nevyužili presilovku, no prevzali iniciatívu v zápase.

III. tretina

"Šarišania" v záverečnej časti zaskočili hostí dôrazom a zvýšili na rozdiel dvoch gólov. V 47. min hostia nevyhodili puk, Stríž ho nastrelil na bránku a Dancsák skóroval - 3:1. Vzápätí mohli hostia vyrovnať, ale Marton bol pozorný. Počas Pernišovho vylúčenia preletelo niekoľko pukov vedľa Šúreka.

Hostia strelili kontaktný gól v 58. min, presadil sa Fujerík. Martin sa snažil o vyrovnanie pri hre bez brankára, ale Ščurko pridal do opustenej martinskej svätyne štvrtý gól domácich a uzavrel skóre zápasu. Bardejov nedeľňajším víťazstvom vyrovnal stav série na 2:2.