13. októbra 2015

Hokejisti Slovana vyhrali nad Kazaňou 1:0

Hokejisti Slovana po prehrách si opäť pripomenuli víťazstvo. Na snímke autor víťazného gólu Ladislav Nagy Foto: TASR
Kazaň 13. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom zápase KHL na ľade AK Bars Kazaň 1:0 vďaka gólu Ladislava Nagya z 34. minúty. "Belasí" tak získali na tripe 6 bodov z 12 možných, najbližšie sa predstavia pred domácim pulikom v sobotu o 17.00 h proti Jugre Chanty-Mansijsk.

AK Bars Kazaň - Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 34. Nagy (Kašpar), Rozhodovali: Ravodin, Naumov - Šikanov, Raming, vylúčení 3:3, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 7157 divákov.

Ak Bars Kazaň: Garipov – Rylov, Zacharčuk, Kornejev, Ďaloga, Musin, Belov – Archipov, Tkačov, Obuchov – Lukojanov, Svitov, Mirnov – Möller, Sjögren, Azevedo – Gluchov, Malychin, Varnakov

Slovan Bratislava: Brust – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Hokejisti Slovana sa dostali už v tretej minúte do početnej výhody, ktorú však nedokázali využiť. Oba tímy hrali opatrne, ani jeden z nich vážnejšie neohrozil bránku súpera. Na konci prvej tretiny mali presilovku aj domáci, brankár hostí Barry Brust však svoj tím podržal.

Na začiatku druhej tretiny mal Slovan 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, skóre zápasu však neotvoril. V 31. minúte sa po chybe obrancu Mihálika dostal k zakončeniu domáci útočník Gluchov, Brusta ale neprekonal. Zverenci Miloša Říha sa nakoniec radovali z vedenia, keď v 34. minúte prekonal domáceho brankára Garypova útočník Nagy.

Úvod tretej tretiny začali presilovkou domáci, v nej však nedokázali vyrovnať. Hráči Kazane si počas tretiny vypracovali sľúbné šance, ktoré stroskotali na brankárovi alebo obrane hostí. V posledných minútach si domáci vytvorili tlak, ktorý však "belasí" aj vďaka výbornému Brustovi ustáli a získali cenné tri body.