Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    NHL

23. septembra 2005

Hokejisti za dvesto korúnSpeváci Hossa, Gáborík a DemitraZdieľať
Slovenskí hokejisti sa dali na spevácku dráhu. Zámorské hviezdy Marián Gáborík, Pavol Demitra, bratia Hossovci a Branko Radivojevič sa v lete podieľali na naspievaní singla Hymna divokých kráľov. Útočník Los Angeles Kings Pavol Demitra sa stal dokonca krstným otcom tohto projektu. Hymna divokých kráľov bude súčasťou cédečka „Žiť sa oplatí“ a na predajné pulty sa dostane koncom októbra. ,,Cédečko bude stáť okolo dvesto korún,’’ informoval Mário Kudlík, ktorý zložil hudbu na spomínanú pesničku. Zámorské hviezdy zatiaľ ďalší podobný úlet neplánujú. ,,Nie som bohvieaký spevák, takže radšej sa budem venovať hokeju,’’ reagoval Marián Gáborík.

Krstným otcom singla sa stal Pavol Demitra.    Foto Ľuboš Letko

Slovenské hviezdy nehrajú iba hokej, ale už sa dokonca dali aj na spevácku dráhu. Pavol Demitra, Marián Hossa, Marián Gáborík, Branko Radivojevič a ďalší sa v lete podieľali na naspievaní singla Hymna divokých kráľov. Myšlienka nahrať túto pesničku vznikla na oslavách narodenín Richarda Pavlikovského koncom mája 2005. Skladbu zložil MAJKL (Mário Kudlík), otextoval Rado Šiša, naspieval Miro Stázo Ripka. Refrén hymny naspievali in-line hokejisti Dubnica Wild Kings, za ktorých odohrali v lete niekoľko zápasov aj spomínané hviezdy z NHL. ,,Nie som bohvieakým spevákom, takže v budúcnosti neplánujem naspievať žiadny vlastný album,“ reagoval s úsmevom Marián Gáborík a dodal: „Táto skladba, na ktorej sme sa podieľali, bola výnimkou.“
Hymna divokých kráľov má dve verzie textu - prvá je určená pre in-line hokejistov Dubnice, druhá pre slovenských hokejistov a fanúšikov.
Krst tohto singla sa uskutočnil v Trenčíne 30. júna po exhibičnom stretnutí hokejistov NHL. Krstným otcom sa stal útočník Los Angeles Kings Pavol Demitra.
Fanúšikovia si zatiaľ tento singel nemôžu kúpiť v predaji, ale nemusia smútiť, pretože Hymna divokých kráľov je súčasťou MAJKLovho nového CD „Žiť sa oplatí“, ktoré bude verejnosti predstavené 21. októbra v kultúrnom dome v Považskej Bystrici a následne sa dostane aj do predaja.
 

Hymna divokých kráľov

keď zatiahnu králi brusle
zaleskne sa ostrie nožov
a už hrajú prvé husle
ostatné je len vôľou božou

keď sa králi s revom leva
rozpumpujú od lajny
dubnica si hlasno spieva
nemá vôbec obavy, že

dáme gól, dáme gól, dáme gól
dáme gól, dáme gól, dáme gól
keď sa králi s revom leva
rozpumpujú od lajny
dubnica si hlasno spieva
nemá vôbec obavy, že

dáme gól, dáme gól, dáme gól
dáme gól, dáme gól, dáme gól
dáme gól, dáme gól, dáme gól
dáme gól, dáme gól, dáme gól

dáme gól, dáme gól, dáme gól
Marián Korbel


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Objednali sirény aj hasičské autá
<< predchádzajúci článok
Topoli zachránil Gregorovi krk

Hokejisti za dvesto korún - diskusné fórum čitateľov