21. februára 2009

Hokejisti Zvolena deklasovali Slovan

Zápas, v ktorom hosťom o nič nešlo, sa od začiatku vyvíjal v prospech domáceho tímu. Zvolenčania na ľade dominovali, hrali s chuťou a bavili sa hokejom. Skóre otvoril v 3. min Michal Chovan, ktorý ...

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) - Zápas, v ktorom hosťom o nič nešlo, sa od začiatku vyvíjal v prospech domáceho tímu. Zvolenčania na ľade dominovali, hrali s chuťou a bavili sa hokejom. Skóre otvoril v 3. min Michal Chovan, ktorý prekonal Hoviho v presilovke strelou po ľade z ľavého kruhu. Slovanisti odpovedali v 6. min rovnako z presilovky. Po strele Kuľhu od modrej čiary Laco puk iba vyrazil a Uram pri ľavej žrdi pohodlne poslal puk do bránky - 1:1.

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Góly: 3. Michal Chovan (Hvila), 9. Tatar (Dubec), 19. Hvila (Štrba, Dlouhý), 23. Tatar (F. Turek), 25. L. Čierny (Sivák), 36. Hvila (Michal Chovan, Štrba), 46. Michal Chovan (Štrba) - 6. Uram (Kuľha, Kukumberg)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: 17. Hančák (Slovan) na 5+DKZ za narazenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, M. Grečko, 1212 divákov

Zvolenčania však boli stále nabudení a útočnejší, v 9. min sa dostal od Dubeca z ľavej strany puk k Tatarovi, ktorý prekonal Hoviho pomedzi betóny - 2:1. Hostia z Bratislavy hrozili nebezpečnými brejkmi, v 13. min sa nepresadil Kuľha. Domáci už začali dávať väčší pozor a v 19. min zvyšovali svoj náskok v presilovke po strele Dlouhého od modrej čiary, keď sa puk odrážal cez hokejky a autorom gólu bol napokon Hvila. Hosťom vtedy chýbal obranca Hančák, ktorý dostal trest na 5 min+DKZ. Slovanisti tak museli do druhej tretiny nastúpiť iba s piatimi obrancami, ktorí sa na nedostatok práce nemohli sťažovať. V 23. min vyhnal štvrtým gólom Tatar brankára Hoviho na striedačku, keď sa presadil zblízka. Ani striedajúci Konrád nevlial mužstvu úradujúceho majstra nového ducha. V 25. min sa po tlaku Zvolena presadil spoza ľavého kruhu L. Čierny a Slovan si musel zobrať oddychový čas. Nezabral, pretože už o minútu nato spálil tutovku Štrba a domáci si s hosťami robili, čo chceli. V 36. min predviedol peknú kombinačnú akciu druhý útok HKm a po Chovanovej prihrávke skóroval z ľavej strany Hvila - 6:1. Konrád mal veľa práce i v tretej tretine, no domáci sa už gólovo nepresadili tak ako v prvých dvoch častiach hry. Na konečných 7:1 zvýšil v 46. min Chovan, keď zužitkoval peknú prihrávku spoza bránky od Štrbu. Zápas sa potom už len dohrával. Išlo o exhibíciu domácich Zvolenčanov.