12. februára 2014

Hokejistky Kanady v šlágri zdolali USA, vyhrali A-skupinu

Hráčka Kanady Catherine Wardová (vpravo) a hráčka USA Hilary Knightová v zápase A-skupiny hokejového turnaja žien Kanada - USA na XXII. zimných olympijských hrách v Soči v Šajba aréne v stredu 12. februára 2014. Foto: TASR/AP
Soči 12. februára (TASR) - Hokejistky Kanady sa stali víťazkami základnej A-skupiny na ZOH v Soči, keď v rozhodujúcom zápase v stredu zdolali súperky z USA tesne 3:2.

Oba tímy, ktoré sú hlavnými favoritmi na zisk olympijského zlata, si už predtým zabezpečili postup do semifinále.

Zápas bol dramatický až do samotného záveru. Američanky viedli gólom Knightovej z konca druhej tretiny, ale "javorové listy" troma presnými zásahmi v záverečnej časti hry otočili priebeh duelu.

Hráčkam USA sa ešte podarilo znížiť zásluhou Schleperovej, ale k vyrovnávajúcemu gólu im nepomohla ani presilová hra šiestich proti štyrom v poslednej minúte tretej tretiny.

A-skupina - výsledok:
Kanada - USA 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 43. a 55. Agostaová, 44. Wickenheiserová - 38. Knightová, 59. Schleperová.
Rozhodovali: Eskolová (Fín.) - Novotná, Svobodová (obe ČR), vylúčené: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.