26. decembra 2012

Hokejová '20' na šampionáte senzačne získala bod s Ruskom

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa postarala o prvé prekvapenie majstrovstiev sveta juniorov v Ufe, keď v stredajšom zápase B-skupiny vzala bod domácemu Rusku zásluhou výsledku 2:3 po predĺžení. Slováci ...

hokejsr20 Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa postarala o prvé prekvapenie majstrovstiev sveta juniorov v Ufe, keď v stredajšom zápase B-skupiny vzala bod domácemu Rusku zásluhou výsledku 2:3 po predĺžení.

Slováci odohrali s favoritom tejto skupiny vyrovnaný zápas a napokon získali cenný bod.

Mladíci spod Tatier predviedli kolektívny a zodpovedný výkon, ktorým eliminovali ruské individuality.

V závere riadneho hracieho času vyrovnali na 2:2, v predĺžení však rozhodol o úspechu organizátorskej krajiny Jarullin.

Zverenci Ernesta Bokroša sa na šampionáte najbližšie predstavia v piatok 28. decembra, keď o 10.30 SEČ nastúpia proti Kanaďanom.

Výsledok - B-skupina:

Slovensko "20" - Rusko "20" 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 35. Matis (T. Mikúš, M. Daňo), 60. R. Mráz (D. Hudec) - 15. Kučerov (M. Grigorenko), 29. Chochľačov (Sigarijov, Jakupov), 65. Jarullin (Nesterov)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Massy, Stricker (obaja Švaj.) - Haster (Švéd.), Kaderli (Švaj.), 8400 divákov

Slovensko "20": A. Nagy - Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, Luža, Korím, Bajaník, Buri - M. Daňo, Matis, T. Mikúš - B. Mráz, Bíreš, R. Mráz - Uhrík, Reway, Kolena - B. Rapáč, Fujerík, D. Hudec
Rusko "20": Vasilevskij - Jarullin, Nesterov, Ďakov, Dyblenko, A. Mironov, Koledov, Sergejev - Sigarijov, Chochlačov, Jakupov - Slepišev, M. Grigorenko, Kučerov - Tkačov, Ničuškin, Šalunov - Kapustin, Žarkov, Kosov - Mozer

I. tretina

Rusi začali podľa očakávania tlakom. Slovenská defenzíva na čele s brankárom Nagyom však pracovala dlho bezchybne. Postupne sa po rýchlych prechodoch do útoku osmeľovali aj Slováci a v strelách priamo na bránku boli aktívnejší. V 15. min predviedli domáci Michail Grigorenko s Nikitom Kučerovom výbornú kombinačnú akciu a druhý menovaný do protipohybu Nagya otvoril skóre.

II. tretina

V 22. min sa snažil prekvapiť Vasilevského spoza bránky Richard Mráz. Rusi sa naďalej usilovali presadiť sa rýchlymi kombináciami, Slováci hrozili z kontier. Puk bol častejšie na hokejkách "zbornej", ale zverenci Ernesta Bokroša boli favoritovi vyrovnaným súperom. V 27. min pálil Marko Daňo z prvej nad. V 29. min potrestal jednu z mála chýb slovenskej defenzívy Alexander Chochlačov, ktorý premenil svoj nájazd strelou k pravej žrdi - 2:0. Slováci odpovedali v 35. min: strela Tomáša Mikúša sa odrazil k voľnému Daňovi, ktorý poslal puk nekrytému Matúšovi Matisovi a ten mieril presne. Slováci zacítili šancu a boli smerom dopredu nebezpeční.

III. tretina

V aktivite pokračovali aj v tretej časti, pri presilovke zovreli "zbornú" pred bránku, ale chýbala im častejšia streľba. Rusi stupňovali tempo, postupne si vypracovali viaceré čisté šance a Nagy mal plné ruky práce. V 56. min mal pri presilovke ideálnu možnosť vyrovnať Tomáš Mikúš, ale jeden z domácich obrancov sa vrhol do dráhy letu puku a zabránil gólu. Slováci dohrávali v početnej výhode, nasťahovali sa pred bránku Rusov a z tlaku vyťažili vyrovnanie, keď sa zblízka presadil Richard Mráz.

Predĺženie

Predĺženie začali zverenci Ernesta Bokroša presilovkou, rozhodnutie mal na hokejke Tomáš Mikúš. Tesne pred koncom nadstaveného času zastavil v poslednej chvíli prenikajúceho Sigarijova faulom Bajaník a v presilovke rozhodol tvrdou strelou od modrej Jarullin. Do konca predĺženia vtedy zostávalo iba 10 sekúnd.