08. februára 2015

Holandsko vedie nad Slovenskom, Rybáriková prehrala s Bertensovou

Na snímke slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a nehrajúci kapitán Matej Lipták po prehre v prvom sete počas prvej dvojhry druhého hracieho dňa proti domácej Holanďanke Kiki Bertensovej v zápase 1. kola druhej svetovej skupiny ...

Na snímke slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a nehrajúci kapitán Matej Lipták po prehre v prvom sete počas prvej dvojhry druhého hracieho dňa proti domácej Holanďanke Kiki Bertensovej v zápase 1. kola druhej svetovej skupiny Pohára federácie Holansko - Slovensko 8. februára 2015 v holandskom Apeldoorne. Foto: TASR
Apeldoorn 8. februára (TASR) - Slovenské tenistky prehrávajú v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s Holandskom 1:2. O druhý bod pre domáce farby sa na antuke v Apeldoorne postarala Kiki Bertensová, ktorá v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolala Magdalénu Rybárikovú v troch setoch 6:1, 2:6, 6:1. V záverečnom singli nastúpili proti sebe dvojky oboch družstiev Arantxa Rusová a Anna Karolína Schmiedlová.

Rybáriková mala hneď v úvodnom geme duelu s Bertensovou brejkbal, nevyužila ho však a v ďalších minútach na dvorci dominovala Holanďanka. Vo štvrtom geme po dvoch kvalitných returnoch prelomila súperkino podanie, v šiestej hre opäť Slovenku brejkla a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Rybáriková mala problémy s tajmingom, chýbala jej úderová istota.

Hneď na začiatku druhého dejstva opäť stratila servis, no v ďalších minútach zlepšila medzihru, začala viac chodiť na sieť a aj vďaka početným nevynúteným chybám Holanďanky otočila na 4:1. Po ďalšom brejku v ôsmom geme si vynútila tretí set, v ňom však mala navrch Bertensová. Po dvoch brejkoch odskočila Slovenke na 5:1 a v siedmom geme premenila pri jej podaní po úspešnom obhodení v poradí tretí mečbal. Odčinila tak sobotňajšiu prehru so Schmiedlovou a vylepšila svoju singlovú fedcupovú bilanciu na 9:1.

Vo fedcupovej histórii ide o tretí vzájomný duel medzi Slovenskom a Holandskom, stav je zatiaľ nerozhodný 1:1. Slovenky vlani v apríli vypadli zo svetovej skupiny, keď bez Dominiky Cibulkovej, Daniely Hantuchovej a Rybárikovej prehrali na harde v Quebecu s domácou Kanadou 1:3. Holanďanky si v baráži o druhú svetovú skupinu poradili v Hertogenboschi s Japonskom. Víťaz súboja v Apeldoorne bude v apríli bojovať o postup medzi elitnú osmičku, neúspešné družstvo čaká zápas o udržanie sa v druhej lige.