Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. novembra 2022

Holandský kráľ Viliam-Alexander s kráľovnou Maximou prijali pozvanie prezidentky, Slovensko navštívia už v marciNa pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje začiatkom budúceho roku na oficiálnu návštevu Slovenska holandský kráľZdieľať
9 676x451 28.11.2022  - Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje začiatkom budúceho roku na oficiálnu návštevu Slovenska holandský kráľ Viliam-Alexander a kráľovná Maxima. Návšteva sa uskutoční v dňoch 7. až 9. marca 2023.

 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Na kráľovskej návšteve sa otvoria otázky právneho štátu a ochrany klímy vrátane prechodu na obehové hospodárstvo, ako aj podpora inklúzie a rozmanitosti v spoločnosti. Uviedol to hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

"Veľmi si vážim, že kráľ Viliam-Alexander a kráľovná Maxima prijali moje pozvanie a budeme ich môcť na jar privítať na Slovensku. Túto návštevu vnímam ako ďalšie potvrdenie výborných vzťahov medzi našimi krajinami, ktoré spájajú spoločné hodnoty a spolupráca v rôznych oblastiach. Marcová návšteva bude príležitosťou tieto vzťahy ešte viac prehĺbiť," uviedla prezidentka Čaputová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Holandský kráľ Viliam-Alexander s kráľovnou Maximou prijali pozvanie prezidentky, Slovensko navštívia už v marci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel básnik Dezider Banga, so zmyslom pre duchovné špecifiká rómskej komunity reprezentoval slovenskú poéziu
<< predchádzajúci článok
Slovenská Tepláreň oficálne skončila. Z akcie sa stala najväčšia kultúrno-spoločenská udalosť v slovenských dejinách.