Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. augusta 2019

Hongkongská polícia zadržala pri potýčkach s demonštrantmi 36 ľudíAktuálne protesty v Hongkongu.Zdieľať
Aktuálne protesty v Hongkongu. Foto: TASR/AP - Vincent Yu
Hongkong 26. augusta (TASR) - Hongkonská polícia v pondelok oznámila, že zadržala celkovo 36 ľudí, z nich najmladšieho len vo veku 12 rokov, po násilnostiach, ktoré sprevádzali protivládne demonštrácie. Tie sa v nedeľu vyostrili, keď protestujúci hádzali na bezpečnostné sily aj zápalné fľaše a polícia reagovala okrem slzotvorného plynu po prvý raz aj vodnými delami.


Polícia súčasne potvrdila, že jeden jej príslušník vypálil varovaný výstrel, keď ho spolu s menšou skupinou kolegov obklopili protestujúci hádžuci tvrdé predmety. Pri incidente podľa oznámenia jeden policajt spadol na zem, pričom šiesti vytiahli pištole a jeden z nich strieľal do vzduchu.

Informácie priniesli agentúry Reuters a AP.

"Stupňujúce sa nelegálne a násilné činy radikálnych protestujúcich sú nielen poburujúce, ale tiež posúvajú Hongkong na pokraj veľmi nebezpečnej situácie," uviedla vo vyhlásení vláda čínskej osobitnej administratívnej oblasti.

Polícia zadržala 29 mužov a sedem žien vo veku 12 až 48 rokov pre obvinenia z nezákonného zhromažďovania, držby útočných zbraní a napadnutia policajných príslušníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf Hizballáhu sa vyhráža Izraelu po útoku dronmi v Bejrúte
<< predchádzajúci článok
Pondelok bude oblačný, no vysoké teploty pretrvajú

Hongkongská polícia zadržala pri potýčkach s demonštrantmi 36 ľudí - diskusné fórum čitateľov