Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. apríla 2009

Honsika odsúdili na päť rokov za popieranie holokaustuRakúšana popierajúceho existenciu holokaustu národov a etnických skupín počas druhej svetovej vojny odsúdil v pondelok tamojší súd na päť rokov odňatia slobody, jeho právnik sa však voči rozsudku ...Zdieľať
VIEDEŇ 28. apríla (WEBNOVINY) - Rakúšana popierajúceho existenciu holokaustu národov a etnických skupín počas druhej svetovej vojny odsúdil v pondelok tamojší súd na päť rokov odňatia slobody, jeho právnik sa však voči rozsudku odvolal. Šesťdesiatsedemročného Gerda Honsika, ktorého Španielsko vydalo do jeho vlasti pred dvoma rokmi, uznal súd vinným z popierania masového vyhladzovania a popierania existencie plynových komôr. Svoje názory na túto kontroverznú tému vyjadril vo viacerých svojich publikáciách, ktoré vychádzali v rokoch 1987 až 2003. Prokurátor označil obžalovaného za klamára, ktorý sa snaží "oživiť nacizmus a jeho idey".


Honsik si už za podobné obvinenia vo väzení odsedel štyri roky v 60. rokoch. Keď ho však 90. rokoch odsúdili na ďalší trest odňatia slobody, utiekol do Španielska, kde žil a naďalej publikoval. Rakúšan je autorom niekoľkých kníh vrátane článkov v časopisoch, v ktorých odmietal hromadné vyvražďovanie národov. Súd jeho názory ohodnotil ako veľmi nebezpečné a zasluhujúce si patričný trest.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prasacia chrípka pomohla zlodejom
<< predchádzajúci článok
V Bulharsku zadržali 18 ľudí v súvislosti s detskou pornografiou

Honsika odsúdili na päť rokov za popieranie holokaustu - diskusné fórum čitateľov