Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

05. decembra 2021

Horolezec, ktorý našiel na Mont Blancu krabicu plnú drahokamov, dostal polovicu nálezuHorolezec, ktorý našiel krabicu plnú smaragdov, rubínov a zafírov, dostal polovicu tohto nálezu. Ako uviedol spravodajský web BBC, poklad desaťročia ležal pod snehom na vrchu Mont Blanc na francúzsko-talianskej ...Zdieľať
gettyimages 1067431158 676x451 5.12.2021  - Horolezec, ktorý našiel krabicu plnú smaragdov, rubínov a zafírov, dostal polovicu tohto nálezu. Ako uviedol spravodajský web BBC, poklad desaťročia ležal pod snehom na vrchu Mont Blanc na francúzsko-talianskej hranici.


Nemenovaný horolezec objavil vzácne drahokamy v roku 2013 a odovzdal krabicu polícii tak, ako to vyžadujú francúzske zákony. Predpokladá sa, že škatuľa patrila niekomu na palube indického lietadla, ktoré sa v oblasti zrútilo približne polstoročie predtým.

V oblasti vrchu Mont Blanc sa v minulosti zrútili dve indické lietadlá spoločnosti Air India. Prvé havarovalo v roku 1950 a zahynulo vtedy 48 ľudí na palube. Druhé so 117 osobami spadlo v roku 1966.

Francúzske úrady sa domnievajú, že drahokamy pravdepodobne pochádzajú z letu v roku 1966 smerujúceho z amerického New Yorku do Bombaja. Odvtedy na hore našli viaceré ľudské pozostatky i batožinu patriacu pasažierom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Horolezec, ktorý našiel na Mont Blancu krabicu plnú drahokamov, dostal polovicu nálezu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj tento rok sa deti tešia na darčeky od Mikuláša
<< predchádzajúci článok
Video: Tu je skvelý návod na krásnu vianočnú ozdobu pre vaše predné dvere