Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. marca 2020

Horskí záchranári ratovali vlastného kolegu, bezvládne telo našli na severe Rumanovho štítu


Tagy: smrť turista

V Tatrách zahynul slovenský turista, ktorý bol aj dobrovoľným horským záchranárom. V nedeľu vo večerných hodinách nahlásili záchranárom Horskej ...Zdieľať
12829360_942647719123198_8157579885894746256_o 676x405 30.3.2020 (Webnoviny.sk) - V Tatrách zahynul slovenský turista, ktorý bol aj dobrovoľným horským záchranárom. V nedeľu vo večerných hodinách nahlásili záchranárom Horskej záchrannej služby (HZS) nevrátenie sa muža slovenskej národnosti z horolezeckej túry. Uvádza to HZS na svojej stránke.


„26-ročný horolezec mal naplánovaný výstup zo severu na Rumanov štít, no v dohodnutom čase sa nevrátil, preto jeho kamarát upovedomil záchranárov,“ uviedla HZS s tým, že hneď po nahlásení bola prostredníctvom Prezídia polície vyžiadaná lokalizácia jeho mobilného telefónu, ktorý v tom čase už bol nedostupný.

Zároveň do danej oblasti odišli pátrať dve skupiny záchranárov. V pondelok v skorých ranných hodinách záchranári HZS našli horolezca na severnej strane Rumanovho štítu, žiaľ už bez známok života.

„Transport tela bude uskutočnený hneď, ako to poveternostné podmienky dovolia. Skutočnosť je o to smutnejšia, že sa jedná o nášho kolegu, dobrovoľného horského záchranára z Oščadnice,“ dodáva HZS.


Zdroj: Webnoviny.sk - Horskí záchranári ratovali vlastného kolegu, bezvládne telo našli na severe Rumanovho štítu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: smrť turista
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Toyota zastavuje výrobu v Európe, pre koronavírus odstaví fabriky minimálne na tri týždne
<< predchádzajúci článok
Nariadením vlády SR je vo vlakoch ZSSK dočasne zrušená bezplatná preprava pre žiakov a študentov

Horskí záchranári ratovali vlastného kolegu, bezvládne telo našli na severe Rumanovho štítu - diskusné fórum čitateľov