Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. októbra 2014

Hospodárske noviny: Projekt Jána Richtera je úspešnýProjekt ministra práce Jána Richtera pre mladých do 29 rokov je úspešný. Zatiaľ ho ukončilo 7 tisíc absolventov. Podnik ich zamestnával povinný rok a pol. Prácu aj naďalej ponúkli firmy až ...Zdieľať
Foto: Logo HN
Bratislava 1. októbra (TASR) - Projekt ministra práce Jána Richtera pre mladých do 29 rokov je úspešný. Zatiaľ ho ukončilo 7 tisíc absolventov. Podnik ich zamestnával povinný rok a pol. Prácu aj naďalej ponúkli firmy až 5,6 tisíca mladým.


"Ostatných 20 percent sa vrátilo do evidencie úradov práce, väčšina už do mesiaca", dodala Jana Lukáčová z kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce. Vysoká úspešnosť projektu prekvapila aj odborníkov. Podľa šéfa Inštitútu zamestnanosti Michala Páleníka sa pod to podpísala aj sezónnosť. Takmer 30 percent mladých si ponechali firmy z odvetvia služieb a obchodu. Slovensko obsadzuje s výškou nezamestnanosti mladých v rámci únie piatu priečku. Bez práce je ich až 70-tisíc. O projekte ministerstva práce informujú HOSPODÁRSKE NOVINY v článku na šiestej strane pod titulkom "Richterovi mladí zabrali".


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokojné protesty pokračovali, zatienili čínsky štátny sviatok
<< predchádzajúci článok
Pravda: Polícia chytila najviac cestných pirátov v Nitre a v Prešove

Hospodárske noviny: Projekt Jána Richtera je úspešný - diskusné fórum čitateľov