02. decembra 2008

Hossa prvou hviezdou zápasu

V pondelkových zápasoch zámorskej NHL sa do listiny strelcov zapísali dvaja slovenskí hokejisti. Marián Hossa strelil v 42. minúte druhý gól Detroitu v súboji s Anaheimom (2:1) a zaznamenal už svoj 14. ...

NEW YORK 2. decembra (WEBNOVINY) - V pondelkových zápasoch zámorskej NHL sa do listiny strelcov zapísali dvaja slovenskí hokejisti. Marián Hossa strelil v 42. minúte druhý gól Detroitu v súboji s Anaheimom (2:1) a zaznamenal už svoj 14. gól v aktuálnej sezóne. V tabuľke produktivity je naďalej najlepším Slovákom s 27 kanadskými bodmi (14+13). Dvadsaťdeväťročného útočníka vyhlásili aj za prvú hviezdu zápasu. Štvrtý gól v sezóne si pripísal na svoje konto coloradský útočník Marek Svatoš a prispel k víťazstvu "lavín" na ľade Minnesoty 6:5. Výsledky - pondelok: Buffalo - Nashville 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) Columbus - Vancouver 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Detroit - Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) - Marián Hossa (Detroit) 1+0 Minnesota - Colorado 5:6 (2:2, 2:4, 1:0) - Marek Svatoš (Colorado) 1+0, Peter Budaj (Colorado) zlikvidoval 12 zo 17 striel Los Angeles - Toronto 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) SITA