15. apríla 2008

Hossa prvou hviezdou zápasu, Demitra asistoval

V pondelkových zápasoch play off kanadsko-americkej NHL sa darilo slovenským hokejistom. Pittsburgh nezaváhal ani v treťom stretnutí série a na ľade Ottawy vyhral presvedčivo 4:1. Veľký podiel na ...

NEW YORK 15. apríla (WEBNOVINY) - V pondelkových zápasoch play off kanadsko-americkej NHL sa darilo slovenským hokejistom. Pittsburgh nezaváhal ani v treťom stretnutí série a na ľade Ottawy vyhral presvedčivo 4:1. Veľký podiel na tom mal aj slovenský reprezentant Marián Hossa, ktorý asistoval na prvé dva góly "tučniakov" a v záverečnej časti hry dokonca Martina Gerbera v bránke "senátorov" raz prekonal. Staršieho z bratov Hossovcov tak po dueli právom vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia. Penguins môžu o postupe do ďalšieho kola play off rozhodnúť už v stredu v noci. Všetko dôležité v zápase sa udialo v tretej tretine. Po bezgólovej prvej a nerozhodnej druhej časti hry sa v tej tretej strelci Pittsburghu chytili a troma gólmi rozhodli duel. "Som rád, že som strelil svoj prvý tohtoročný gól v play off a že nášmu mužstvu sa podarilo zvíťaziť. Navyše to bolo v hale, kde som začínal svoju zámorskú kariéru,“ uviedla na margo stretnutia prvá hviezda zápasu Marián Hossa, ktorý zaznamenal prvý gól v play off v drese "tučniakov". "Najdôležitejšou vecou je však to, že sme zvýšili naše vedenie v sérii už na 3:0. To je to, čo sa ráta,“ dodal napokon 29-ročný rodák zo Starej Ľubovne. Do zostavy "Sens" sa po zranení vrátil kapitán Daniel Alfredsson, ani jeho výkon však prehre nezabránil. "Dostať takéto rýchle góly, to je kruté,“ uviedol po dueli 35-ročný švédsky útočník, ktorý nehral od začiatku apríla. O víťazovi stretnutia medzi Coloradom a Minnesotou muselo už tretíkrát rozhodnúť predĺženie, v ktorom si lepšie počínali hostia z Minnesoty. Slovenský hokejista Pavol Demitra prihrával na druhý gól Wild, Marián Gáborík vystrelil na Joseho Theodora v bránke "lavín" celkovo 9-krát, ani jeden pokus sa však neujal a bodovo najlepší slovenský hokejista v základnej časti sa do štatistík zapísal iba vylúčením v druhej tretine. Pred utorkovým štvrtým stretnutím Wild v sérii vedú 2:1. Minnesota sa ani tretíkrát nepresadila v prvých dvoch tretinách a jej strelci sa pravdepodobne prebúdzajú až v záverečnej časti hry. Nashville sa víťazstvom na domácom ľade (5:3) vrátil do série a znížil stav s Detroitom na 1:2. O osude stretnutia rozhodli najmä posledné 4 minúty záverečnej časti, keď sa domácim hokejistom gólom Ryana Sutera podarilo vyrovnať a víťazstvo strhol v tej istej min na stranu Predators Jason Arnott. Posledný klinec do rakvy víťaza Prezidentskej trofeje zatĺkol gólom do opustenej bránky Martin Erat. "Sú momenty, ktoré môžu ovplyvniť celú sériu,“ uviedol po dueli tréner víťazného tímu Barry Trotz. Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL: Východná konferencia: Ottawa - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3) - stav série: 0:3 Góly: 22. Foligno (Spezza) - 26. Talbot (MARIÁN HOSSA, Dupuis), 41. Crosby (MARIÁN HOSSA, Scuderi), 42. Staal (Kennedy, Ruutu), 49. MARIÁN HOSSA (Malone, Crosby). Vylúčení: 10:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:38, brankári: Gerber - Fleury. Diváci: 19 961. Západná konferencia: Nashville - Detroit 5:3 (0:1, 2:1, 3:1) - stav série: 1:2 Góly: 33. Radulov (Suter, Židlický), 36. Legwand (Dumont, Hlaváč), 57. Suter (Hlaváč, Židlický), 57. Arnott (Radulov, Zanon), 60. Erat (Hamhuis) - 9. Draper (Hudler, Cleary), 30. Hudler (Cleary, Kronwall), 41. Daciuk. Vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:26, brankári: Ellis - Hašek. Diváci: 17 113. Colorado - Minnesota 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1) - stav série: 1:2 Góly: 16. Brunette (Sakic, Wolski), 55. Sakic (Forsberg, Brunette) - 48. M. Koivu (Fedoruk, Bouchard), 52. Rolston (DEMITRA), 72. Bouchard (Rolston). Vylúčení: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 46:39, brankári: Theodore - Bäckström. Diváci: 18 007. SITA