30. mája 2013

Hossovo a Handzušovo Chicago je vo finále, Slováci bodovali

Hokejisti Chicaga zvíťazili v stredajšom záverečnom siedmom stretnutí semifinále Západnej konferencie NHL doma nad hráčmi Detroitu 2:1 po predĺžení, v celej sérii boli úspešní 4:3 na zápasy a ...

nhl hossa chicago blackhawks CHICAGO 30. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v stredajšom záverečnom siedmom stretnutí semifinále Západnej konferencie NHL doma nad hráčmi Detroitu 2:1 po predĺžení, v celej sérii boli úspešní 4:3 na zápasy a postúpili medzi kvarteto najlepších tímov v zámorskej profilige.

Rozhodujúci gól duelu dal v štvrtej minúte predĺženia Brent Seabrook, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Na prvom góle Blackhawks v podaní Patricka Sharpa sa asistenciami podieľali dvaja Slováci Marián Hossa s Michalom Handzušom.

Chicago sa stretne vo finále play-off Západnej konferencie s obhajcom Stanleyho pohára Los Angeles Kings. Prvé meranie síl v tejto sérii je na programe v sobotu 1. júna.

Výsledok stredajšieho stretnutia play-off zámorskej hokejovej NHL (hralo sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále

Chicago - Detroit 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) - konečný výsledok série 4:3
Chicago postúpilo do finále Západnej konferencie
Góly: 22. P. Sharp (HOSSA, HANDZUŠ), 64. Seabrook (Bolland) - 41. Zetterberg (Nyquist, Cleary)