Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

11. mája 2007

Hostiteľom MS v hokeji v roku 2012 FínskoHostiteľom majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2012 bude Fínsko. Rozhodli o tom v piatok delegáti kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Moskve. Fíni zdolali v záverečnom hlasovaní svojich ...Zdieľať

MOSKVA 11. mája (SITA) - Hostiteľom majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2012 bude Fínsko. Rozhodli o tom v piatok delegáti kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Moskve. Fíni zdolali v záverečnom hlasovaní svojich severských rivalov Švédov pomerom hlasov 64:35. Maďari ako pôvodne tretí kandidát odstúpili z boja ešte pred hlasovaním. Dejiskami MS 2012 budú Helsinki a Turku.

Fíni a Švédi stavili počas dvojdňovej prezentácie svojich kandidatúr na svoje hokejové legendy. Švédom pomáhal Hakan Loob, Fínom zasa Jari Kurri. Krátko po vyhlásení výsledkov začali Fíni pred kongresovou miestnosťou hotela Meždunarodnaja oslavovať. Fínsko naposledy hostilo MS v hokeji v roku 2003, Slováci vtedy vybojovali bronz. Práve Slovensko bude hostiteľom majstrovstiev sveta elitnej kategórie pred Fínmi, teda v roku 2011. V roku 2010 ním budú Nemci, pred nimi Švajčiari a v najbližšom roku 2008 Kanada.

Predstavitelia krajiny z kolísky hokeja boli v piatok v Moskve poctení usporiadaním šampionátu do 20 rokov v roku 2010. Toto rozhodnutie bolo do istej miery prekvapením, keďže Kanaďania budú hostiť MS juniorov aj v rokoch 2009 a 2012. V Severnej Amerike sa uskutočnia všetky šampionáty "dvadsaťročných" od roku 2009 až po rok 2012, pričom v roku 2011 bude organizátorom USA. Európa príde na rad až v roku 2013. Američania privítajú aj svetový šampionát hokejistov do 18 rokov v roku 2009 a majstrovstvá sveta žien v roku 2012. Dejiská týchto turnajov zatiaľ nie sú známe.

Kongres odsúhlasil spoluprácu so súčasným marketingovým partnerom spoločnosťou Infront až do roku 2017. Táto spolupráca zabezpečí IIHF viac ako 200 miliónov švajčiarskych frankov počas nasledujúcich desiatich rokov z predaja televíznych a marketingových práv.

IIHF schválilo testovanie systému s dvoma hlavnými rozhodcami na všetkých významných podujatiach v budúcej sezóne 2007/2008. Použitie dvoch hlavných arbitrov na MS 2008 v Kanade bude záležať od úspechu tohto projektu na juniorských majstrovstvách sveta a európskych klubových súťažiach.

Kongres IIHF taktiež definitívne potvrdil už dávnejšie zverejnený nový formát kvalifikácie na OH 2010 a taktiež nový formát vancouverského turnaja mužov a žien.

Medzinárodná federácie svojím rozhodnutím skončiť prestupové obdobie v Európe 31. januára, s platnosťou pre všetky krajiny, zamedzí putovaniu hráčov do iných líg v prípade nepostúpenia ich klubov do play off alebo ich skorého vyradenia. "Zmena bola nevyhnutná. Transfery hráčov po tomto termíne znižovali kredit hokeja," povedal prezident IIHF René Fasel. Na Slovensku bol aj v minulosti posledným prestupovým dňom 31. január, ale napríklad do Švajčiarska alebo Nemecka sa dalo odísť aj neskôr.

Dejiská svetových šampionátov v roku 2008:

MS mužov - elitná kategória: Kanada (Quebec/Halifax)

MS mužov - I. divízia - A-skupina: Rakúsko (Innsbruck)

MS mužov - I. divízia - B-skupina: Japonsko (Sapporo)

MS mužov - II. divízia - A-skupina: Rumunsko (Brašov/Miercurea Ciuc)

MS mužov - II. divízia - B-skupina: Austrália (Newcastle)

MS mužov - III. divízia: Luxembursko (Luxembourg)

MS žien – Svetová skupina – Čína

MS žien – I. divízia - Lotyšsko

MS žien – II. divízia - ???

MS žien – III. divízia - ???

MS hokejistov do 20 rokov – I. divízia – A-skupina - Nemecko

MS hokejistov do 20 rokov – I. divízia – B-skupina - Lotyšsko (Riga)

MS hokejistov do 20 rokov – II. divízia – A-skupina - Taliansko

MS hokejistov do 20 rokov – II. divízia – B-skupina - Estónsko (Tallinn)

MS hokejistov do 20 rokov – III. divízia – Srbsko (Belehrad/Novi Sad)

MS hokejistov do 18 rokov – I. divízia – A-skupina - Poľsko

MS hokejistov do 18 rokov – I. divízia – B-skupina – Lotyšsko (Riga)

MS hokejistov do 18 rokov – II. divízia – A-skupina – Francúzsko (Lyon)

MS hokejistov do 18 rokov – II. divízia – B-skupina – Estónsko (Tallinn)

MS hokejistov do 18 rokov – III. divízia – Mexiko (Mexico City)

MS hokejistov do 18 rokov – III. divízia (kvalifikácia) - Turecko

MS hokejistiek do 18 rokov - Kanada

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O kúpu FC Senec sa už zaujíma aj Dunajská Streda
<< predchádzajúci článok
Turnaj WTA Tour v Berlíne - Husárová prehrala vo štvorhre