Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júla 2010

Hovorcom rezortu obrany je Richard ŠümeghyNovým hovorcom ministerstva obrany, ktorému šéfuje Ľubomír Galko (SaS) sa stal doterajší redaktor a moderátor zahraničnej ...Zdieľať
galko Minister obrany Ľubomír Galko

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Novým hovorcom ministerstva obrany, ktorému šéfuje Ľubomír Galko (SaS) sa stal doterajší redaktor a moderátor zahraničnej redakcie Centra spravodajstva Slovenského rozhlasu Richard Šümeghy. Svoje pôsobenie na poste hovorcu považuje za možnosť, ako uplatniť svoje schopnosti, ktoré získal počas novinárskej praxe. "Mojim cieľom je zlepšiť komunikáciu s médiami a lepšia informovanosť o činnosti Ministerstva obrany SR," uviedol Šümeghy pre agentúru SITA.

37-ročný Šümeghy sa narodil v Bratislave, vyštudoval katedru žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. V médiách pôsobí od roku 1991. Pracoval v Rock FM rádiu a Slovenskom rozhlase, ako aj v Slovenskej televízii. Na svojom poslednom novinárskom pôsobisku v spravodajstve SRo sa venoval zahranično-bezpečnostnej politike, pripravoval napríklad aj spravodajstvo z minuloročného bratislavského neformálneho summitu ministrov obrany NATO a bezpečnostnej konferencie Nové výzvy - lepšie spôsobilosti. Richard Šümeghy aktívne ovláda nemecký a anglický jazyk, absolvoval študijné pobyty v Austrálii a vo Veľkej Británii.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Petríková mala na ministerstve masážny salón
<< predchádzajúci článok
Gašparovičové slová pobúrili petičný výbor

Hovorcom rezortu obrany je Richard Šümeghy - diskusné fórum čitateľov