24hod.sk    Šport

17. decembra 2019

Hráči Realu a Barcelony prídu na zápas z bezpečnostných dôvodov spoluNa snímke sprava hráč Barcelony Sergio Busquets a hráč Realu Lucas Vazquez v odvete semifinále Kráľovského pohára vo futbale Real Madrid - FC Barcelona v Madride 27. februára 2019.Zdieľať
Na snímke sprava hráč Barcelony Sergio Busquets a hráč Realu Lucas Vazquez v odvete semifinále Kráľovského pohára vo futbale Real Madrid - FC Barcelona v Madride 27. februára 2019. Foto: TASR/AP
Madrid 17. decembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid a FC Barcelona prídu v stredu na štadión Camp Nou pred očakávaným vzájomným súbojom spoločne. Požiadali ich o to španielske bezpečnostné orgány. Už raz odložené Clasico ohrozujú protesty katalánskych separatistov.


Obe mužstvá budú zároveň bývať v spoločnom hoteli hneď vedľa domovského stánku Barcelony. Na protestoch sa očakáva prítomnosť až 25.000 ľudí, priamo na štadióne by malo byť 100.000 osôb. "Bude to zložitejšie ako zvyčajne, ale povedali nám, že máme ísť z hotela spoločne a tak aj bude. Najdôležitejšie je, že sa bude hrať. Musíme sústrediť všetku našu energiu na to, čo sa bude diať na ihrisku," povedal v utorok tréner Realu Zinedine Zidane.

O bezpečnosť šlágra La Ligy by sa malo postarať 3000 policajtov. Zápas sa pôvodne mal uskutočniť 26. októbra, no pre bezpečnostné riziko ho odložili. Barcelona nepoznala trpkosť prehry v deviatich dueloch za sebou vo všetkých súťažiach, Real Madrid v jedenástich. Správa pochádza z agentúry AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/hraci-realu-a-barcelony-pridu-na-zapas-z-bezpecnostnych-dovodov-spolu-cl727969.html