24hod.sk    Tlačové správy

Hráčom Paneuropa Kings tesne uniklo víťazstvo nad UTB Zlín

Hráči Paneuropa Kings vycestovali na prvý zápas play-off do Uherského Ostrohu, kde sa postavili proti UTB Zlín. Celosezónne úsilie bolo teda korunované a začínalo sa od začiatku. Hosťom z Bratislavy ...

bez nazvu BRATISLAVA 2. apríla (WBN/PR) - Hráči Paneuropa Kings vycestovali na prvý zápas play-off do Uherského Ostrohu, kde sa postavili proti UTB Zlín. Celosezónne úsilie bolo teda korunované a začínalo sa od začiatku. Hosťom z Bratislavy chýbal pre zranenie kolena Bobocký, čo sa nakoniec neukázalo ako citeľná strata.

V prvej tretine boli fanúšikovia svedkami vyrovnaného stretnutia. Diváci, ktorí obľubujú hokej, si určite prišli na svoje. Od úvodného buly mal zápas typické prvky vyraďovacej časti. Mužstvá si nič nedarovali a navzájom sa strážili. Domáci ovládli prvú polovicu úvodnej časti, ale hostí podržal brankár Orlík. V 14. minúte sa po strele Marušiaka od modrej tešili hostia - 0:1. Vedenie však hosťom dlho nevydržalo, už o necelých 60 sekúnd vyrovnal Holík.

V druhom dejstve bola hra naďalej vyrovnaná. Oba tímy sa často dostávali pred súperovho brankára, ale tí svoje mužstvo podržali. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a postupne sa začalo pritvrdzovať. Domáci mali jedinečnú šancu na zvrat v skóre pri presilovej hre piatich proti trom, keď sa presadil Šudoma a poslal domácich do vedenia. Hostia z Paneurópskej vysokej školy sa však nedali zahanbiť. Vytvárali si od inkasovaného gólu veľa šancí a ich tlak bol zúročený gólom Jančoviča na 2:2. Posledným gólom tohto dejstva bol zásah Mešťánka z UTB Zlín, ktorý využil svoj fyzický fond a pretlačil puk za brankára hostí. Po štyridsiatich minútach teda viedli domáci 3:2 a tretia tretina sľubovala zaujímavý hokej.

Domáci hráči sa v poslednej tretine zahryzli do súpera a od úvodu ho dostali pod tlak, čo po pár odohraných sekundách potvrdil domáci hráč Hořelka a domácim sa podarilo odskočiť na dva góly. Hostia mali šancu na skorigovanie výsledku, keď bol vylúčený Nesrsta. Králi však početnú výhodu nezužitkovali. Paneuropa Kings sa pokúšali o zvrat, z čoho vyplynulo vylúčenie a osobný trest pre Jankovského. Dal tak šancu domácim na potvrdenie výsledku. Domáci mali obrovskú šancu, keď sa dostali do prečíslenia dvoch proti nikomu. Brankár Orlík však strelu pohotovo kryl. V 54. minúte z nenápadnej akcie spoza bránky znížil Fabo a králi sa vrátili do zápasu. Strelec gólu si ešte v tej istej minúte neudržal nervy na uzde a putoval na lavicu hanby za krošček. Domáci ale ponúknutú šancu zahodili a stav ostal nezmenený.

Posledné dve minúty boli veľmi dramatické. Brankár hostí očami komunikoval so striedačkou, ale Zlín sa fantasticky usadil v pásme hostí a držal ich na dištanc. Zlín tak doma vybojoval víťazstvo 4:3 a v piatok sa v Bratislave črtá zaujímavý odvetný duel.

Hlasy trénerov:
Radim Zbránek, tréner UTB Zlín
Ako by ste zhodnotili dnešný zápas? Tak bol to určite ťažký zápas. Bol to súper, s ktorým sme neboli schopní vyhrať v základnej časti ani raz, ale pripravovali sme sa na nich, vedeli sme, ako budú hrať, že budú nebezpeční vpredu a dobrí vzadu. Tomu sme prispôsobili tréningy.

Ako ste hovorili, v základnej časti ste proti kráľom ani raz nevyhrali. V čom bol tento zápas iný? V základnej časti nás od jej polovice trápila veľká maródka, chýbali nám hráči. Dnes boli všetci hráči zdraví, nastúpili sme v plnej sile.

Vediete v sérii 1:0 v piatok pôjdete do Bratislavy. S Čím? Bude to ťažký zápas, ale urobíme všetko preto, aby sme vyhrali a sériu ukončili v čo najkratšom čase.

Boli pre Vás králi želaným súperom pre play-off? Z toho, čo sme mohli vyberať, sme si ich želali za súpera.

Ľudovít Jurínyi, tréner Paneuropa Kings.
Ako hodnotíte dnešný zápas?
Prvá tretina bola z nášho pohľadu celkom dobrá. V druhej časti sa hra kúskovala a bolo veľa vylúčení. Nechcem sa vyjadrovať k rozhodcom. Domáci nás dostali pod tlak a využili to. Bolo badať aj únavu zo včerajšieho zápasu proti VŠEMvs Managers.

Čím si vysvetľujete také množstvo vylúčení v druhej tretine? Z obidvoch strán bolo veľa zákrokov, ktoré boli na hrane. Ešte raz opakujem, nechcem sa vyjadrovať k rozhodcom. Je to play-off, hrá sa agresívnejšie, ide o veľa.

V piatok máte zápas doma, môžete sa spoľahnúť na podporu fanúšikov. Čo pred zápasom poviete chlapcom? Nič, musíme si oddýchnuť, zregenerovať, vo štvrtok si dáme ľahký tréning a v piatok budeme bojovať o to, aby sme vyhrali a hrali doma aj v sobotu.

Všetci hokejisti majú počas play-off rituály. Prezradíte aj nejaký rituál vášho tímu? Nemám vám čo prezradiť, pretože je to tajomstvo. Sám o tom neviem, každý máme niečo, ale snáď nám to prinesie šťastie. Ak postúpime, možno vám poviem viac. (smiech)