09. júna 2006

Hrbatý vo finále challengera v Prostějove

Slovenský tenista Dominik Hrbatý potvrdil pozíciu druhého nasadeného hráča na challengerovom turnaji na antuke v českom Prostějove (dotácia 125 000 USD) , keď po piatkovom semifinálovém víťazstve nad ...

PROSTĚJOV 9. júna (WNSITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý potvrdil pozíciu druhého nasadeného hráča na challengerovom turnaji na antuke v českom Prostějove (dotácia 125 000 USD) , keď po piatkovom semifinálovém víťazstve nad domácim Ivom Minářom 7:6 (5), 7:5 bude bojovať o celkové prvenstvo. „Pre vývoj zápasu bol dôležitý tajbrejk prvého setu, ktorý skončil v môj prospech najtesnejším pomerom. V druhom sete sa mi podarilo otočiť nepriaznivý stav 2:5,“ cituje Hrbatého oficiálna stránka podujatia v Prostějove. Jeho súperom vo finále bude ďalší Čech Jan Hájek.

Dvojhra – semifinále:

Dominik Hrbatý (2-SR) - Ivo Minář (8-ČR) 7:6 (5), 7:5

Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová triumfovala na turnaji ITF Czech Open 2006 na antuke v Prostějove (dotácia 75 000 USD) vo štvorhre, keď spolu s Japonkou Akiko Morigamiovou zvíťazili v piatkovom finále nad štvrtým nasadeným lotyšsko-poľským párom Liga Dekmeijereová, Alicja Rosolská 6:3, 7:6 (4).