Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

28. septembra 2019

Hry na lúkach, parkoviskách, dvoroch: V Banskej Bystrici je Deň hraniaIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR - Milan Kapusta
 
Banská Bystrica 28. septembra (TASR) – Posledná septembrová sobota na Slovensku patrí opäť Dňu hrania. Jeho cieľom je pripomenúť, že hranie v živote každého človeka prispieva ku kultúrnosti, oživuje vzťahy v rodinných, susedských či priateľských kolektívoch a poukazuje na možnosti spoločného využívania voľného času. Už po desiaty raz ho organizuje občianske združenie Vedecká hračka z Banskej Bystrice, ktoré oslavuje štvrťstoročie svojho vzniku.


"Rodinné a spontánne vytvorené kolektívy sa budú hrať na lúkach, dvoroch, voľných parkoviskách, školských plochách, parkoch alebo v klubovniach minimálne na 20 miestach Slovenska. Popri hre si účastníci zhotovia aj vedeckú hračku. V minulosti to bol napríklad nitkový telefón, kaleidoskop, optická špirála, hrkálka a mnohé ďalšie," informovala TASR Beata Puobišová, ktorá združenie vedie od začiatku.

Ako priblížila, už 16 rokov je cieľom iniciátora Worldwide Day of Play, americkej káblovej televízie Nickelodeon, zameranej na detského diváka, odtrhnúť v jednu jesennú sobotu deti od televízorov či počítačov a podnietiť ich k zdravšiemu životnému štýlu, najmä hravému pohybu vonku.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ochorenia srdca a ciev postihujú čoraz mladších ľudí
<< predchádzajúci článok
Snemovňa reprezentantov schválila zrušenie dekrétu o núdzi na hranici

Hry na lúkach, parkoviskách, dvoroch: V Banskej Bystrici je Deň hrania - diskusné fórum čitateľov