14. decembra 2011

Humenskí volejbalisti nestačili na francúzsky Rennes

Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné prehrali v prvom stretnutí 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) na domácom ihrisku s Rennes Volley 35 z Francúzska 1:3 (-17, -23, 20, -20). ...

chemes humenne HUMENNÉ 14. decembra (WEBNOVINY) - Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné prehrali v prvom stretnutí 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) na domácom ihrisku s Rennes Volley 35 z Francúzska 1:3 (-17, -23, 20, -20). Odveta je na programe na budúci týždeň vo štvrtok o 20.00 h v Rennes.

VK Chemes Humenné - Rennes Volley 35 (Fr.) 1:3 (-17, -23, 20, -20)

111 min, rozhodovali: Petrovič (Srb.) a Szabo-Alexi (Rum.), 1000 divákov

Obe družstvá začali opatrne a do prvého technického oddychového času sa striedali v jednobodovom vedení.

Potom však hostia dvoma trojbodovým šnúrami ušli zo svojho pohľadu na 13:9 a hoci zverenci trénera Richarda Vlkolinského ešte znížili na 12:13, Francúzi trpezlivou hrou nepustili domácich ďalej. Za 24 minút vyhrali úvodný set presvedčivo 25:17 a ujali sa vedenia 1:0.

Humenčania nezachytili úvod druhého dejstva. Rýchlo prehrávali 0:3, spamätali sa až po technickom oddychovom čase, po ktorom vyrovnali zo 4:8 na 11:11. Potom až do stavu 17:17 držali s favoritom krok, ale nakoniec sa ukázali väčšie skúsenosti súpera a ten dotiahol set k najtesnejšiemu víťazstvu 25:23.

Zdalo sa, že slovenský vicemajster je na kolenách, ale tretí set bol jednoznačne v jeho réžii. Od úvodnej lopty sa ujal vedenia a Francúzi ťahali za kratší koniec. Víťazstvom 25:20 upravili domáci stav setov na 1:2.

Humenčania dostali krídla a až do polovice štvrtej hry kraľovali na ihrisku. Naposledy však viedli 15:14. Odvtedy už dominovalo pod sieťou družstvo z Rennes, ktoré nakoniec vyhralo 25:20, celý zápas 3:1.