Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. septembra 2006

Hurikán John zasiahol pobrežie, ale minul letoviskáHurikán John zasiahol riedko osídlený mexický polostrov Baja California, ale priamo nezasiahol tamojšie letoviská. "Našťastie...nemáme priamy úder," povedal Luis Armando Diaz, šéf ...Zdieľať

CABO SAN LUCAS, Mexiko 2. septembra (WEBNOVINY) - Hurikán John zasiahol riedko osídlený mexický polostrov Baja California, ale priamo nezasiahol tamojšie letoviská. "Našťastie...nemáme priamy úder," povedal Luis Armando Diaz, šéf spoločnej samosprávy výletných stredísk Cabo San Lucas a San José del Cabo. Nevylúčil však možnosť, že hurikán by ešte mohol letoviská postihnúť. Hurikán, ktorý sa oslabil na druhú kategóriu, zasiahol mexické pobrežie v piatok pred ôsmou večer miestneho času (v sobotu 4:00 SELČ). Podľa meteorológov sa pohyboval k mestu La Paz, pričom ho sprevádzal vietor s rýchlosťou do 180 kilometrov za hodinu.

Podľa hurikánového centra v americkom Miami ide o búrku, ktorá je sústredená len na malom priestore a silný vietor postihuje okolie len do vzdialenosti 20 kilometrov od oka hurikánu. "Cabo San Lucas je slušne chránené a najhoršia časť hurikánu ho minula," povedal Chris Sisko, meteorológ z Miami. Hoci výškové budovy v letovisku boli iba slabo zasiahnuté, hneď sa nedalo zistiť ako búrka postihla najchudobnejšie oblasti, v ktorých žijú stavební robotníci, čašníci, kuchári a ďalší hoteloví zamestnanci.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tony Blair sa prezentoval svojskou šálkou na kávu
<< predchádzajúci článok
Slovenský rozhlas sa vráti na krátke vlny, ak to zaplatí štát

Hurikán John zasiahol pobrežie, ale minul letoviská - diskusné fórum čitateľov