Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

01. októbra 2020

Hygienici varujú pred kúpou výrobku na bielenie pokožky, môže vám spôsobiť zdravotné problémyÚrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje na nebezpečný výrobok na bielenie pokožky, ktorý nahlásil do systému ...Zdieľať
thinkstockphotos 522396442 676x451 1.10.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje na nebezpečný výrobok na bielenie pokožky, ktorý nahlásil do systému rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) kontrolný orgán vo Francúzsku. Informuje o tom Marek Eliáš z komunikačného referátu ÚVZ.


Ide o výrobok „Creme clarifiante pieds mains coudes“ značky Makari, pôvodom z Burkina Faso. Vo výrobku sa nachádza látka clobetasol v množstve 0,1 percenta, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu.

Ako vysvetľuje ÚVZ, clobetasol patrí do skupiny kortikosteroidov viazaných na lekársky predpis. Látka môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy. Spotrebitelia si výrobok môžu kúpiť cez web a tak je možné, že sa uvedený výrobok nachádza aj na Slovensku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred kúpou výrobku na bielenie pokožky, môže vám spôsobiť zdravotné problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo vnútra chce nakúpiť ekologickejšie autá, najskôr ich však otestujú policajti
<< predchádzajúci článok
Brusel podnikol právne kroky voči Británii, môže za to návrh zákona porušujúci dohodu o brexite

Hygienici varujú pred kúpou výrobku na bielenie pokožky, môže vám spôsobiť zdravotné problémy - diskusné fórum čitateľov