Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. marca 2012

Hypermarkety Carrefour na Slovensku sú údajne na predajNehnuteľnosti, ktorých súčasťou sú hypermarkety Carrefour na Slovensku, sú údajne na predaj. Ich vlastník, investičná spoločnosť Aerium, totiž podľa portálu PropertyEU plánuje predaj ...Zdieľať
carrefour BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) - Nehnuteľnosti, ktorých súčasťou sú hypermarkety Carrefour na Slovensku, sú údajne na predaj.


Ich vlastník, investičná spoločnosť Aerium, totiž podľa portálu PropertyEU plánuje predaj svojich realitných aktív v strednej a východnej Európe v celkovej hodnote 400 mil. eur vrátane hypermarketov na Slovensku.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Aerium Franck Ruimy očakáva, že predaj nehnuteľností uskutoční firma v najbližších šiestich mesiacoch. "Chceme sa sústrediť na pre nás zaujímavé trhy v Európe a na Turecko, kde máme silné postavenie," povedal Ruimy pre portál PropertyEU. Cieľom spoločnosti je podľa neho posilniť prítomnosť na trhoch Veľkej Británie, Francúzska, Luxemburska. Švajčiarska, Nemecka a už spomínaného Turecka.

Okrem hypermarketov na Slovensku nachádzajúcich sa v bratislavských obchodných centrách Polus a Danubia, v žilinskom centre Dubeň a v Košiciach v Cassovii chce spoločnosť predať ďalšie nehnuteľnosti v Poľsku a Českej republike. V Poľsku ide o štyri obchodné centrá a v Česku o tri hypermarkety a dve obchodné centrá. Koncom minulého roka pritom Aerium získal pôžičku od banky Deutsche Pfandbriefbank v objeme 180 mil. eur určenej na refinancovanie týchto nehnuteľností. Spoločnosť Aerium spravuje vo svojom portfóliu viac ako 650 nehnuteľností v hodnote 7,4 mld. eur

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lekári pritvrdzujú boj za vyššie platby od poisťovní
<< predchádzajúci článok
Bratislava je piatym najbohatším regiónom v EÚ

Hypermarkety Carrefour na Slovensku sú údajne na predaj - diskusné fórum čitateľov