Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

12. októbra 2007

Hyundai uvažuje o výstavbe ďalšieho závodu v RuskuNajväčšia juhokórejská automobilka Hyundai Motor uvažuje o výstavbe ďalšieho závodu v Rusku s ročnou kapacitou 100 tis. vozidiel. V piatok o tom informovali juhokórejské noviny Maeil Business, podľa ...Zdieľať

SOUL 12. októbra (WEBNOVINY) - Najväčšia juhokórejská automobilka Hyundai Motor uvažuje o výstavbe ďalšieho závodu v Rusku s ročnou kapacitou 100 tis. vozidiel. V piatok o tom informovali juhokórejské noviny Maeil Business, podľa ktorých už má spoločnosť vybraté dve potenciálne miesta pre nový závod. "Zvažujeme výstavbu nového závodu v Rusku, avšak nespravili sme ešte žiadne rozhodnutie," uviedol hovorca automobilky Ki Jin-ho.

Hyundai v súčasnosti vyrába automobily s ruským partnerom Rostovskij Zavod Gruzovik Avtomobily. Automobilka predala vlani v Rusku 100 685 vozidiel, pričom polovicu vyrobila v krajine a druhú polovicu doviezla. Do konca augusta tohto roku predal Hyundai na ruskom trhu 80 477 automobilov.

Hyundai, šiesty najväčší výrobca automobilov na svete podľa objemu predaja, má závody v USA, Číne, Indii, Turecku a Rusku. V súčasnosti tiež buduje závod v ČR, ktorého počiatočná výrobná kapacita má dosiahnuť 200 tis. osobných automobilov ročne s možnosťou zvýšenia do roku 2012 až na 300 tis. vozidiel ročne.

Juhokórejská automobilka pôsobí aj na Slovensku prostredníctvom dcérskej spoločnosti Kia Motors. Slovenský závod Kia Motors pri Žiline začal v decembri 2006 sériovú výrobu päťdverového modelu cee’d. V tomto roku by výroba automobilov mala dosiahnuť 150 tisíc kusov. Nábeh na plnú výrobnú kapacitu 300 tis. kusov je naplánovaný na rok 2010.

SITA, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tunel Sitina bude uzavretý pre údržbu zariadení
<< predchádzajúci článok
Do apríla 2008 by mala v SR fungovať linka dôvery pre deti

Hyundai uvažuje o výstavbe ďalšieho závodu v Rusku - diskusné fórum čitateľov