Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. apríla 2018

I. Konrad: Parkovacia politika v Bratislave by nemala byť zadarmoParkovacia politika by nemala byť zadarmo, pretože ide o zaberanie verejného priestoru, o ktorý sa musí mesto starať a investovať doň prostriedky. Uviedla to na ...Zdieľať
Bratislavský hrad Foto: TASR/Pavol Zachar
 
Bratislava 10. apríla (TASR) – Parkovacia politika by nemala byť zadarmo, pretože ide o zaberanie verejného priestoru, o ktorý sa musí mesto starať a investovať doň prostriedky. Uviedla to na utorkovom Realitnom fóre v Bratislave hlavná architektka mesta Bratislava Ingrid Konrad s tým, že toto by mohlo byť riešenie parkovania v hlavnom meste.


Podobne ako pri organizovaní verejných podujatí, ako sú koncerty, ide aj v parkovacej politike o zaberanie verejného priestoru, ktoré je vždy spoplatnené. Myslí si to Konrad, pričom mesto musí do starostlivosti o tieto priestory investovať určité prostriedky. "Jednoducho nie je možné, aby niekto bezplatne takýto priestor zaberal," skonštatovala.

Niektoré mestské časti podľa nej už začali pilotné projekty v tejto oblasti. "Keďže "veľká" parkovacia politika nebola schválená, začínajú vlastné piloty," dodala s tým, že všeobecne-záväzné nariadenie už prešlo väčšinou poslancov a v súčasnosti sa musí dohodnúť financovanie a schváliť doplnok štatútu mesta. "Som o tom presvedčená, že treba začať tú veľkú parkovaciu politiku," poznamenala hlavná architektka.

Ako jeden z hlavných problémov uviedla aj to, že treba oslobodiť chodníky od parkovania a tiež umožniť parkovanie pre rezidentov. "Aj v centre sa má bývať a má to byť miesto príjemné pre život, ale zas na druhej strane v tom centre je veľmi intenzívne využívanie verejných priestorov, čo možno to bývanie nie vždy akceptuje," priblížila Konrad. Dodala, že prihlásený rezident by mal mať šancu nájsť si parkovacie miesto prednostne.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po zrušení kvót na cukor jeho cena v SR aj v EÚ klesá
<< predchádzajúci článok
Grécko pripravuje plán ďalších reforiem výmenou za zmiernenie dlhov

I. Konrad: Parkovacia politika v Bratislave by nemala byť zadarmo - diskusné fórum čitateľov