Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júna 2024

Ian McKellen spadol z javiska počas predstavenia, očakáva sa však jeho plné zotavenieUznávaný anglický herec Ian McKellen v pondelok večer počas predstavenia spadol z javiska a hospitalizovali ho. Podľa hovorcu inscenácie v Noël Coward Theatre je 85-ročný umelec ...Zdieľať
britain_people_ian_mckellen_76987 676x482 18.6.2024 (SITA.sk) - Uznávaný anglický herec Ian McKellen v pondelok večer počas predstavenia spadol z javiska a hospitalizovali ho. Podľa hovorcu inscenácie v Noël Coward Theatre je 85-ročný umelec „v dobrej nálade“ po tom, ako sken podľa lekárov ukázal, že sa plne zotaví. Utorkové predstavenie zrušili, ale očakáva sa, že v stredu sa herec už vráti na scénu.


Predstaviteľ Gandalfa z filmovej trilógie Pán prsteňov (2001, 2002 a 2003) či Magneto z filmov o X-Menoch (2000, 2003, 2006, 2014) spadol z javiska počas inscenácie Player Kings, ktorá je adaptáciou hier o Henrichovi IV. od Williama Shakespearea. V predstavení, ktoré režíruje Robert Icke, stvárňuje Johna Falstaffa. Z javiska spadol počas scény s princom Halom v podaní Toheeba Jimoha a Henrym Percym, ktorého stvárnil Samuel Edward-Cook.

„Zdá sa, že sir Ian zakopol, keď sa presunul z pódia, aby sa aktívnejšie zúčastnil na scéne," povedal jeden z divákov pre britskú tlačovú agentúru PA s tým, že to bol šok, keď spadol priamo pred publikum.

Hercovi pomohli zamestnanci divadla a dvaja lekári, ktorí boli v publiku, uviedlo divadlo vo vyhlásení. Divadlo následne evakuovali a predstavenie zrušili.


Zdroj: SITA.sk - Ian McKellen spadol z javiska počas predstavenia, očakáva sa však jeho plné zotavenie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruská armáda prišla o vyše tisíc vojakov, stratila aj desať tankov a niekoľko obrnených vozidiel
<< predchádzajúci článok
Výstavba Národného olympijského centra plaveckých športov Košice je v sklze, podľa primátora by to dodávateľ mohol dobehnúť (video+foto)