Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. marca 2012

IBM vstupuje do ringu proti bezpečnostným hrozbám



Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) predstavila pripravovanú security intelligence platformu, ktorá umožní hĺbkovú analýzu údajov zozbieraných zo stoviek rozličných zdrojov v reálnom čase. Po ...



Zdieľať
ibm logo ARMONK, N.Y. / BRATISLAVA 1. marca (WBN/PR) - Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) predstavila pripravovanú security intelligence platformu, ktorá umožní hĺbkovú analýzu údajov zozbieraných zo stoviek rozličných zdrojov v reálnom čase. Po prvýkrát tak dá firmám a organizáciam možnosť proaktívne sa chrániť pred čoraz rafinovanejšími a komplexnejšími bezpečnostnými hrozbami a útokmi pri použití jednej bezpečnostnej platformy.


Firmy sa dnes usilujú chrániť pred neustále sa vyvíjajúcimi formami prienikov do údajov, akými sú krádeže zamestnaneckých alebo zákazníckych dát, informácií o kreditných kartách alebo duševného vlastníctva. Doteraz mnohé firmy neboli schopné vybudovať obranný systém, pretože skladali riešenia z technológií, ktoré neboli integrované do inteligentného a automatizovaného celku. Systém „plátania“ vytváral medzery, ktoré hackeri dokázali využiť.

Tento problém rieši bezpečnostná informačná platforma QRadar z dielne Q1 Labs, ktorú spoločnosť IBM kúpila minulú jeseň. Slúži ako kontrolné centrum, ktoré v reálnom čase integruje bezpečnostné údaje z viac ako 400 rôznych zdrojov.

V čom je platforma prelomová:
· Informácie o hrozbách: platforma dokáže pracovať s informáciami z najväčšej databázy hrozieb a zraniteľných miest na svete tzv. „IBM X–Force Threat Inteligence Feed“, ktorá vychádza z denného monitorovania 13 miliárd bezpečnostných udalostí od 4 000 klientov vo vyše 130 krajinách. Zozbierané informácie môžu odhaliť správanie, ktoré poukazuje na pokročilé a trvalé hrozby (Advanced Persistent Threats).
· Prehľad o firemných aktivitách: platforma zjednotí udalosti pokrývajúce 4 oblasti organizačného rizika (infraštruktúra, ľudia, aplikácie a dáta) zozbierané z produktov od IBM i konkurencie.
· Presná analýza v ére veľkých dát (Big Data): platforma umožňuje ísť na úroveň základných dát, a tým pomáha analyzovať okolnosti, ktoré vychádzajú z informácií o prístupe do siete cez periférne zariadenia až po aktivity priamo na databáze v samom centre firemného diania.

„Riešenie, keď sa k bezpečnosti pristupuje od prípadu k prípadu, jednoducho nefunguje,“ povedal Brendan Hannigan, generálny manažér bezpečnostných systémov IBM. „Využitím analytických nástrojov a poznatkov o najnovších hrozbách, ako aj integráciou kľúčových bezpečnostných prvkov, plánuje IBM poskytovať prediktívne informácie a prehľady, čím sa dosiahne aj širší záber bezpečnosti.“

Vďaka hlbšej integrácii dokáže analytická platforma rýchlo identifikovať abnormálne aktivity – a to kombináciou kontextových poznatkov o najnovších hrozbách a metódach, ktoré využívajú hackeri, s analýzou aktivít na firemnej informačnej infraštruktúre. V budúcnosti napríklad platforma dokáže odhaliť, keď po niekoľkých nesprávnych prihláseniach do databázaového servera zrazu užívateľ uspeje a získa prístup k tabuľkám o kreditných kartách, ktoré následne natiahne na neznámu stránku.

„Vybrali sme si platformu QRadar, aby sme dokázali naplniť našu víziu inteligentnej platformy, ktorá poslúži ako centrálny nervový systém pre celofiremný monitoring,“ povedal Ken Major, bezpečnostný manažér v AmeriCU Credit Union. “Umožňuje nám dosiahnuť naše ciele, splniť štandardy odvetvia a súlad s legislatívou.”

Kompletné znenie tlačovej správy v anglickom jazyku, vrátane informácií o dostupnosti jednotlivých riešení nájdete na stránke http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/36880.wss

O IBM
IBM získala Q1 Labs v októbri 2011. Odvtedy je pilierom novej divízie bezpečnostných systémov (Security Systems) v IBM. Bezpečnostné portfólio pomáha klientom holistickým spôsobom chrániť dáta, ľudí, aplikácie a infraštruktúru. IBM ponúka riešenia na riadenie prístupov a identít, riadenie bezpečnostných informácií a udalostí, sieťovú bezpečnosť a mnohé iné. IBM spravuje najširšiu sieť organizácií, ktoré sa venujú výskumu a vývoju v oblasti bezpečnosti, a bezpečnostných centier. Skladá sa z 9 bezpečnostných operačných centier, 9 výskumných centier IBM, 11 vývojových softvérových laboratórií a Inštitútu pre pokročilé bezpečnostné riešenia (Institute for Advanced Security) s pobočkami v Spojených štátoch, Európe a Ázii. IBM monitoruje 13 miliárd bezpečnostných udalostí denne vo viac ako 130 krajinách a má vyše 3000 bezpečnostných patentov. Viac informácií o bezpečnostných riešeniach IBM nájdete na stránke www.ibm.com/security.

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Sklad odpadu pri Bohuniciach nezvýši rádioaktivitu v okolí
<< predchádzajúci článok
Subdodávatelia Honeywellu vytvoria v Prešove do 600 miest