24hod.sk    Šport    Futbal

22. septembra 2005

II. futbalová liga

Včera dohrávali v druhej futbalovej lige zvyšné štyri stretnutia 9. kola.

V stretnutí priemernej úrovne Humenčania neprelomili čiernu sériu na domácom ihrisku a opäť stratili body. Z jedinej štandardky hostí po prestávke padol rozhodujúci gól.
Skúsení hostia z Rimavskej Soboty hrali až príliš profesorský futbal a neprebral ich ani gól Čurgaliho v 36. min. Ten istý hráč na začiatku druhého polčasu zvýšil opäť hlavou na 2:0. V samom závere zo sóla Čurgali upravil zaslúžene na 3:0.
 Vo vyrovnanom stretnutí sa Trnava ujala v 53. min po góle z brejku vedenia, no domáci  v závere vyrovnali. Obaja súperi si vypracovali ešte množstvo šancí na skórovanie, viac Lipany, ale duel sa nakoniec skončil zaslúženou deľbou bodov.
Humenné - Podbrezová 0:1 (0:0)
Gól: 70. A. Geri. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Frajkor, Opiela, Lapšanský, Zvara - Geri, Hanák, 1 100 divákov.
Nitra B - R. Sobota 3:0 (1:0)
Góly: 36., 46. a 90.+Čurgali. Rozhodoval: Samotný, ŽK: 23. Devečka, 52. Hnilica, 55. Čurgali (všetci Nitra), 290 divákov.
Lipany - Trnava B 1:1 (0:0)
Góly: 86. Angelovič - 53. Molnár, Rozhodoval: Kéry, ŽK: Angelovič, Jacko - Ekhart, Molnár, Nadasky, 1 100 divákov
Prešov - Zl. Moravce 1:0 (0:0)
Gól: 82. Belejík. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Volf, Andraščík, Piter -Bučko - Penov, ČK: 56. Gegič, 1 560 divákov.