12. septembra 2005

II. futbalová liga

Líder zdolal outsidera iba o gól

Druhá futbalová liga mala cez víkend na programe zápasy kompletného 7. kola.
Vedúci tím tabuľky zvládol v Lipanoch úlohu favorita, keď po Drobňákovom góle zo záveru prvého polčasu zvíťazil najtesnejším rozdielom. V Lučenci sa hralo vynikajúce stretnutie, v ktorom si takmer trojtisícové divácke osadenstvo rozhodne prišlo na svoje. Domáci mali od úvodného hvizdu navrch, snaživí hráči Podbrezovej ale neboli ľahkým súperom. Doplatili však na dva pokutové kopy z prvého polčasu. Lučenčanom sa tak podarilo až štyrikrát prekonať brankára hostí a zaslúžene zvíťazili. V podpriemernom druholigovom zápase v Báči mali družstvá len sporadické šance na oboch stranách. Gól nepadol ani do jednej siete a diváci museli zo štadióna odchádzať sklamaní. Bezgólovou remízou sa skončilo aj stretnutie v Bratislave, kde Slovan hostil Michalovce. Belasí však odohrali takmer celé stretnutie iba s desiatimi hráčmi, keď už v šiestej minúte videl červenú kartu Sloboda.
Priemerné stretnutie odohrali v Humennom, v ktorom si východniari so Šaľou body podelili. V Prešove privítali hráčov Dunajskej Stredy. Po peknom zápase sa napokon radovali domáci, ktorí zvíťazili 3:1. Skúsenejší hostia zo Senca chytili zápas proti nitrianskemu béčku pevne do svojich rúk a rýchlo sa ujali vedenia 0:2. Zlom nastal po vylúčení Pecha v 34. min, no domáci to nedokázali naplno využiť a napokon prehrali 3:4. Zápas nováčika s exligistom priniesol bojovné stretnutie plné nepresností na oboch stranách. Obe mužstvá nevyužili niekoľko dobrých príležitostí. O výsledku rozhodla 60. min, keď po rohu Pisára prekonal Hrdinu hlavou Albert.

Trnava B - Rimavská Sobota 0:1 (0:0), gól: 60. Albert. Rozhodoval: Bereník, ŽK: Albert, Sedlák (obaja R.Sobota), 1 600 divákov.
Lučenec - Podbrezová 4:2 (3:1), góly: 9. a 28. z pok.kopu Püspöky, 11. Lavrík, 51. Doležal - 38. Kentoš, 76. Chomistek. Rozhodca: Hracho, ŽK: Vavák, Majoroš (obaja Podbrezová), 2930 divákov.
Lipany - Košice 0:1 (0:1), gól: 44. Drobňák. Rozhodca: Straka, ŽK: Kiss, Kubánka - Kročko, Timko, 1 500 divákov.
Humenné - Šaľa 2:2 (1:0), góly: 37. a 53. Fajkor - 55. a 84. Lancz. Rozhodca: Šuniar, ŽK: Frajkor - Mikla, 1200 divákov.
Báč - Zlaté Moravce 0:0. Rozhodca: Košecký, ŽK: Dojčan, Kordoš - Tomana, 600 divákov.
Slovan - Michalovce 0:0. Rozhodca: Samotný, ŽK: Bajza, Bačík, Leško, Tóth (všetci Michalovce), ČK: 6. Sloboda (Slovan) za kopnutie súpera bez lopty, 2012 divákov.
Prešov - Dunajská Streda 3:1 (2:1), góly: 19. a 42. Zlacký, 67. Gegič - 22. Olejník. Rozhodca: Šulgan, ŽK: Hadviger, Susko (obaja D. Streda),
2 485 divákov.
Nitra B - Senec 3:4 (1:2), góly: 45. a 70. Dobiáš, 50. Ferenczy - 2. Michalík, 32. Guldan, 57. Mougfire, 83. E. Takáč. Rozhodoval: Doboš, ŽK: Cabaj, Šimončič - Papaj, ČK: 34. Pecha (Senec) za faul na unikajúceho hráča, 320 divákov.