Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. apríla 2021

India sa stala krajinou s druhým najväčším počtom nákaz, predbehla aj BrazíliuIndia v pondelok nahlásila ďalší rekordný denný prírastok nových infekcií koronavírusom. Predbehla tak Brazíliu a stala krajinou s druhým najväčším počtom nákaz na svete. Za uplynulých 24 ...Zdieľať
india_virus_outbreak_18353 57b722ee305a486f945ad0827b8d72ea 676x409 12.4.2021 (Webnoviny.sk) - India v pondelok nahlásila ďalší rekordný denný prírastok nových infekcií koronavírusom. Predbehla tak Brazíliu a stala krajinou s druhým najväčším počtom nákaz na svete.


Za uplynulých 24 hodín v Indii pribudlo 168 912 zistených infekcií, čím ich celkový počet stúpol na 13,5 milióna. V Brazílii je 13,4 milióna potvrdených nákaz. Vyplýva to z údajov Johns Hopkins University.

Za uplynulých 24 hodín nahlásila India 904 úmrtí na ochorenie COVID-19, čím celkový počet obetí pandémie v krajine vzrástol na 170 179. To je štvrtý najvyšší počet po USA, Brazílii a Mexiku. Priemerný sedemdňový počet nákaz v Indii je na úrovni viac ako 130-tisíc prípadov. Nemocnice sa začínajú prepĺňať a experti sa obávajú, že najhoršie ešte len príde.

Najnovší rast počtu prípadov v krajine nastal v čase, keď v niektorých indických štátoch vznikol problém s nedostatkom vakcín, vrátane západoindického štátu Maháraštra, v ktorom sa nachádza indické komerčné centrum Bombaj. Štát Maháraštra je najhoršie postihnutým indickým regiónom a na počte nových infekcií v posledných dvoch týždňoch sa podieľa takmer polovicou.


Zdroj: Webnoviny.sk - India sa stala krajinou s druhým najväčším počtom nákaz, predbehla aj Brazíliu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Židovská obec vyjadrila kritiku Ružomberku za udelenie ceny Andreja Hlinku popieračovi holokaustu
<< predchádzajúci článok
Muž bol odsúdený v Čechách za miliónové podvody, chytili ho v Košiciach (video)

India sa stala krajinou s druhým najväčším počtom nákaz, predbehla aj Brazíliu - diskusné fórum čitateľov