Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Indický premiér Naréndra Módí hosťoval v TV relácii Beara GryllsaNa archívnej snímke indický premiér Naréndra MódíZdieľať
Na archívnej snímke indický premiér Naréndra Módí Foto: TASR/AP
Naí Dillí 13. augusta (TASR) - Indický premiér Naréndra Módí hosťoval v televíznej relácii britského experta na prežitie Beara Gryllsa, v špeciálnej časti jeho programu Running Wild with Bear Grylls odvysielanej v pondelok v 180 krajinách. Diel bol nafilmovaný v severoindickom štáte Uttarákhand a jeho cieľom je upozorniť na ochranu životného prostredia a klimatické zmeny.


Grylls (45) a Módí (68) podnikli spoločný trek v Národnom parku Jima Corbetta, kde diskutovali o rozličných témach - od premiérovho politického a osobného života až po jeho lásku k prírode, píše stanica BBC. Výlet poskytol najmä indickým divákom pohľad na odlišnú stránku Módího - predstavujúceho strážený imidž striktného lídra, nie príliš často vídaného na verejnosti.

Na otázku týkajúcu sa "nervozity" indický premiér odpovedal: "Mojím problémom je, že som ešte nikdy nezažil takýto strach. Neviem ľuďom vysvetliť, čo to je a ako sa s tým vyrovnať, pretože môj vstavaný temperament je veľmi pozitívny. Pozitivitu vidím vo všetkom a z tohto dôvodu nie som nikdy sklamaný."

Grylls sa s Módím rozprával aj o inkluzívnosti hospodárskeho rastu a environmentálnej udržateľnosti.

V roku 2015 bol špeciálnym hosťom tejto relácie vtedajší prezident USA Barack Obama. Grylls s ním podnikol túru po ľadovci Exit Glacier na Aljaške a diskutoval o ochrane prírody, ako aj o dôsledkoch klimatických zmien pre tamojšiu divočinu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladomanželia môžu do konca októbra požiadať o pôžičku na bývanie
<< predchádzajúci článok
Nemci obsadili Skýcov až po odchode partizánov, potom ho vypálili

Indický premiér Naréndra Módí hosťoval v TV relácii Beara Gryllsa - diskusné fórum čitateľov