Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. novembra 2011

Iné Kafe vydávajú nový album, vo februári vyrazia na turnéSlovenská skupina Iné Kafe vydá v pondelok 14. novembra nový album Právo na šťastie. Bude to ich prvá štúdiovka po osem rokov starom albume Bez Udania Dôvodu (2003). Kapela z novinky vydala už dva ...Zdieľať
ine kafe BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská skupina Iné Kafe vydá v pondelok 14. novembra nový album Právo na šťastie. Bude to ich prvá štúdiovka po osem rokov starom albume Bez Udania Dôvodu (2003). Kapela z novinky vydala už dva single - Petra po rokoch a Ani minútu - a pripravuje tretí. Bude to skladba Špinavé objatie, ktorá už znie v niektorých rádiách a ku ktorej už nakrúcajú videoklip. Termín jeho premiéry zverejnia už čoskoro.


Nový album Iné Kafe predstavia na tzv. nultých koncertoch, ktoré budú spojené s krstom. Prvý odohrajú v Aréne Brezno v rámci festivalu Fun Fest Brezno 2011 v piatok 16. decembra a druhý o deň neskôr v Českej republike, konkrétne na Morave v olomouckom U-klube. Pre tieto dve mestá sa kapela rozhodla preto, lebo v rámci turné by sa do nich nedostala a geograficky presne zahrňujú územia, kam sa budúci rok nedostane ani v rámci festivalovej sezóny. Špeciálne album pokrstia aj 24. novembra vo výške 11 300 metrov nad morom na palube lietadla Boeing 737-300, ktoré bude spevák Vratko Rohoň pilotovať. Cestujúcimi tohto výnimočného letu budú okrem členov kapely a palubného personálu novinári a samozrejme aj fanúšikovia skupiny. Do predaja sa dostalo 72 fanúšikovských leteniek za 89 eur, ktoré sa už dajú zakúpiť prostredníctvom ich oficiálnej webstránky www.inekafe.sk. Majitelia lístkov dostanú s letenkou aj presné inštrukcie, časový harmonogram a rôzne zaujímavosti týkajúce sa tejto výnimočnej akcie. Lietadlo odštartuje z bratislavského letiska M. R. Štefánika v Bratislave a bude smerovať k Vysokým Tatrám, pričom dvakrát preletí ponad Nitru, Sliač a Poprad.

Po spomenutých koncertoch a krstoch by sa mala skupina predstaviť aj na klasickom turné. Na február 2012 majú naplánovaných dovedna dvanásť koncertov, šesť na Slovensku a rovnaký počet v Česku. Iné Kafe vystúpia v kluboch s kapacitou približne tisíc miest. Termíny kapela zverejní v druhej polovici novembra. Ďalšie turné by chceli hudobníci združení okolo frontmana Vratka Rohoňa absolvovať až v roku 2015 pri príležitosti osláv 20 rokov kapely. Okrem Rohoňa zostavu Iné Kafe dopĺňajú basgitarista Peter "Forus" Fóra a bubeník Jozef "Dodo" Praženec.

Agentúru SITA informoval Roman Fecko z RF music agency.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Milan Lasica sa stal starým otcom
<< predchádzajúci článok
Na jesennej Pohode v Trenčíne premietnu dvanásť filmov