Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. januára 2019

Inflácia vo Švajčiarsku spomalila v decembri na 10-mesačné minimumRast spotrebiteľských cien vo Švajčiarsku sa na záver minulého roka spomalil, pričom dosiahol 10-mesačné minimum. Ukázali to v stredu zverejnené údaje švajčiarskeho štatistického ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Bern 9. januára (TASR) - Rast spotrebiteľských cien vo Švajčiarsku sa na záver minulého roka spomalil, pričom dosiahol 10-mesačné minimum. Ukázali to v stredu zverejnené údaje švajčiarskeho štatistického úradu.


Spotrebiteľské ceny sa v decembri zvýšili medziročne o 0,7 % po 0,9-percentnom raste v novembri. Ekonómovia očakávali, že inflácia sa zmierni na 0,8 %. Decembrový rast cien bol najslabší od februára, v ktorom inflácia dosiahla rovnakú úroveň.

Medzimesačne spotrebiteľské ceny klesli v decembri o 0,3 %, rovnakým tempom ako v novembri. Ekonómovia očakávali, že tempo poklesu sa zmierni na 0,2 %. Najviac sa pod to podpísal pokles cien palív.

Inflácia za rok 2018 dosiahla v priemere 0,9 %. V porovnaní s rokom 2017 sa tak zrýchlila, keď v danom roku dosiahla 0,5 %. V roku 2016 spotrebiteľské ceny klesli, a to o 0,4 %.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lajčák predstaví vo Viedni priority predsedníctva SR v OBSE
<< predchádzajúci článok
A. DANKO: VYZÝVAM OPOZIČNÝCH POSLANCOV, ABY ASPOŇ UZNALI SVOJ OMYL

Inflácia vo Švajčiarsku spomalila v decembri na 10-mesačné minimum - diskusné fórum čitateľov