Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. apríla 2021

Informačné centrum Oravského hradu má nový multimediálny totemOkrem noviniek na Oravskom hrade plánuje vedenie múzea na stanici Sedlo Beskyd v areáli Oravskej lesnej železnice vybudovanie nového expozičného objektu.Zdieľať
Informačné centrum Oravského hradu má nový multimediálny totem

V informačnom centre Oravského hradu v Oravskom Podzámku pribudol multimediálny totem. Návštevníkom poskytne informácie o expozíciách Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava a ďalších atrakciách na poľsko-slovenskom pohraničí. Múzeum o tom informovalo na oficiálnej webovej stránke.


Nákup informačného multimediálneho totemu sa podarilo zrealizovať v rámci cezhraničného mikroprojektu pod názvom Odhaľovanie sprístupňovaním – spoznávame dedičstvo pohraničia Poľska a Slovenska. "Projekt bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja," doplnili z múzea.

Okrem noviniek na Oravskom hrade plánuje vedenie múzea na stanici Sedlo Beskyd v areáli Oravskej lesnej železnice v Oravskej Lesnej vybudovanie nového expozičného objektu. Stáť by mal na mieste, kde stála goralská drevenica, ktorá zhorela na jar v roku 2020, doplnila riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taylor Swift prekonala rekord Beatles v britskom albumovom rebríčku
<< predchádzajúci článok
Hlavnú cenu Radio_Head Awards 2020 získali Billy Barmann

Informačné centrum Oravského hradu má nový multimediálny totem - diskusné fórum čitateľov