Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

15. januára 2018

Inšpiratívne osobnosti sledujeme na internete najmä zo zvedavostiAktivity vplyvných a inšpiratívnych osobností sledujú Slováci v rámci sociálnych sietí najčastejšie prostredníctvom Facebooku. Vyplýva to z výskumu spoločnosti ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Bratislava 15. januára (TASR) – Aktivity vplyvných a inšpiratívnych osobností sledujú Slováci v rámci sociálnych sietí najčastejšie prostredníctvom Facebooku. Vyplýva to z výskumu spoločnosti Nielsen Admosphere.


"Tí, ktorých "influenceri" zaujímajú, ich sledujú najmä zo zvedavosti, ale tiež napríklad preto, že sa im páči, aké zdieľajú fotky," uviedla Eliška Morochovičová zo spoločnosti realizujúcej prieskum.

Morochovičová tiež priblížila, že sledovanie osobností na sociálnych sieťach "zo zvedavosti" priznalo 47 percent respondentov, o niečo menšiu skupinu (42 percent opýtaných) zaujímajú fotky, ktoré influenceri zdieľajú a 41 percent ich sleduje preto, že sa vyjadrujú k témam, ktoré sú respondentom blízke.

Výskum zisťoval aj to, čo používateľom prekáža na príspevkoch, ktorými sa osobnosti v online prostredí prezentujú. "Najčastejšie sú to prípady, keď možno príspevok považovať za reklamu, prípadne ak považujú príspevky daných osobností za neúprimné," uviedla Morochovičová.

V prieskume odpovedalo 500 respondentov z internetovej populácie Slovenského národného panela starších ako 15 rokov. Okrem Facebooku, na ktorej aktivity vplyvných a známych ľudí sledujú dve tretiny opýtaných, sú respondenti v obraze aj prostredníctvom informačných kanálov ako Youtube a Instagram.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košická zoo získala ohrozený druh korytnačky z Indie
<< predchádzajúci článok
Bojnický zámok vlani navštívilo takmer 200.000 ľudí

Inšpiratívne osobnosti sledujeme na internete najmä zo zvedavosti - diskusné fórum čitateľov