Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Inštitút NAPS sa pripája k podporovateľom referenda o rodine



„V atmosfére dozvukov 25. výročia boja za slobodu a demokraciu, prichádza slovenská spoločnosť pred ďalšiu významnú skúšku. Februárové referendum o rodine. V každodennom živote ...



Zdieľať
Foto: Inštitút NAPS
Bratislava 12. januára (OTS) - „V atmosfére dozvukov 25. výročia boja za slobodu a demokraciu, prichádza slovenská spoločnosť pred ďalšiu významnú skúšku. Februárové referendum o rodine. V každodennom živote počúvame pesimistické vyjadrenia pomerne často. Rozhodnutie k ľahostajnosti sa tak veľakrát stáva akýmsi preventívnym liekom a zabezpečením osobného komfortu pred sklamaním alebo tým, že by sa našim osobným angažovaním aj tak nič nemuselo zmeniť.


Zodpovednosť či ľahostajnosť? Preambula Ústavy SR, pripomína, že základný zákon našej vlasti bol prijatý v úsilí o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry i hospodárskej prosperity.

Práve rodina zakladaná a formovaná otcom a matkou, táto základná bunka spoločnosti, je zárukou úspešného naplnenia úsilia, ktoré sa stalo jedným zo základných atribútov založenia našej republiky. Občianska angažovanosť a rozhodnutie vyjsť 7. februára do ulíc, s cieľom zúčastniť sa referenda a podporiť udržanie a rozvoj tradičnej rodiny v našej spoločnosti, je jedinečnou možnosťou prejavu demokracie i slobodného života. Slobodu nemáme zadarmo. Sloboda neznamená podporu relativizmu. Sloboda je osobná zodpovednosť každého občana za vývoj a dianie v našej domovine,
“ píše sa v stanovisku občianskeho združenia.

Ako pre médiá doplnil zakladateľ Inštitútu NAPS – Naše Aktivity Pre Slovensko, Peter Solej, rozhodnutie vydať predmetné stanovisko vyplýva z doterajšej niekoľkoročnej práce inštitútu realizovanej v záujme reagovať na aktuálne a potrebné témy. „NAPS realizuje svoje aktivity odvolávajúc sa na hodnotové desatoro, ktorého vlajkovými hodnotami sú úcta, život a rodina. Februárové referendum vnímame ako významnú príležitosť na posilnenie, rozvoj a ochranu tradičnej rodiny v našej spoločnosti,“ uviedol Solej.

Inštitút NAPS vznikol pred desiatimi rokmi v Medzilaborciach. Svoju činnosť sústreďuje v oblasti vzdelávania, kultúry a prehlbovania dialógu a tolerancie medzi národmi a náboženstvami. Aktivity občianskeho združenia boli v minulosti realizované aj v Bratislave, Prešove, Košiciach či Banskej Bystrici. V roku 2012 sa NAPS stal historicky prvým partnerom medzinárodného centra dialógu Al Liqa´a, ktorý v Bejrúte ustanovil a založil melchitský patriarcha Gregor III. za pomoci sultána Ománu. Všetky doterajšie podujatia inštitútu boli realizované bez vstupných poplatkov, resp. za dobrovoľný príspevok, výťažok z ktorého putoval na charitu. Čestnými členmi NAPS sú aj slovenskí exprezidenti Michal Kováč a Rudolf Schuster.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
SIMON: Štát by nemal predávať pôdu, ktorá môže byť reštituovaná
<< predchádzajúci článok
Francúzsky veľvyslanec poďakoval Slovákom za účasť na zhromaždeniach