24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2010

Intel prekonal za 1. kvartál trhové očakávaniaAmerický výrobca čipov Intel zaznamenal v prvom kvartáli nárast tržieb o 44 %. Spoločnosť zároveň v utorok zverejnila výhľad pre aktuálny kvartál, ktorý prekonáva očakávania ...Zdieľať
intel Foto: SITA/AP SAN FRANCISCO 14. apríla  - Americký výrobca čipov Intel zaznamenal v prvom kvartáli nárast tržieb o 44 %. Spoločnosť zároveň v utorok zverejnila výhľad pre aktuálny kvartál, ktorý prekonáva očakávania trhu. Čistý zisk spoločnosti predstavoval v prvom štvrťroku 2,4 mld. USD, čiže 43 centov na akciu v porovnaní so ziskom 629 mil. USD, alebo 11 centov na akciu v rovnakom období minulého roka. Výsledky prekonali očakávania zisku na úrovni 38 centov na akciu. Tržby spoločnosti v sledovanom období vzrástli na 10,3 mld. USD, pričom podľa predpovedí Wall Streetu mali dosiahnuť zhruba 9,84 mld. USD.


Intel očakáva, že v súčasnom kvartáli dosiahne tržby 10,2 mld. USD s možnou odchýlkou o 400 mil. USD smerom nahor alebo nadol. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters predpovedajú firme v súčasnom kvartáli tržby 9,68 mld. USD.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/intel-prekonal-za-1-kvartal-trhove-ocakavania-cl112804.html