Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

02. septembra 2019

Interiér pobočiek mestskej knižnice v Prievidzi zmodernizovaliIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jana Vodnáková
 
Prievidza 2. septembra (TASR) - Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi má k dispozícii vynovené priestory. Na modernizáciu jej troch pobočiek získalo Kultúrne a spoločenské stredisko (KaSS) v Prievidzi ako zriaďovateľ knižnice financie z Fondu na podporu umenia (FPU). Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.


"Skvalitňovanie služieb pre verejnosť bolo jedným zo základných  podnetov toho, aby sme sa uchádzali o podporu v grantovej výzve FPU - realizácia skvalitnenia interiérového vybavenia pre používateľov knižníc. V tejto výzve sme sa zaradili medzi úspešných žiadateľov," načrtol Ďureje.

Projekt pod názvom Moderná knižnica – vstupná brána k poznatkom podporil FPU sumou 40.000 eur. "Získali sme tak finančné prostriedky na nákup nových interiérových prvkov do všetkých troch pobočiek knižnice. Priestor knižníc získal charakter modernejšieho, vzdušného a presvetleného interiéru," priblížil hovorca mesta.

Knižnice tak podľa neho KaSS zatraktívnilo pre čitateľskú verejnosť a poskytlo deťom aj dospelým čitateľom miesto, ktoré je impulzom pre ich kreativitu a aj osobnostný rast. "Hravé, moderné vybavenie je zariadené tak, aby spĺňalo ergonomické a estetické požiadavky a poskytovalo zázemie, ktoré je pre verejnosť navštevujúcu knižnicu lákavé," dodal.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd neeviduje prekážky v konaní s Evou Z.
<< predchádzajúci článok
ZRÁŽKA MOTORIEK: Neznámy vodič spôsobil nehodu a ušiel

Interiér pobočiek mestskej knižnice v Prievidzi zmodernizovali - diskusné fórum čitateľov