Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2007

Investovanie do indexových certifikátov na www.rmsfinport.skSpoločnosť RM-S Market ako jeden z mála obchodníkov s cennými papiermi na Slovensku, poskytuje možnosť investovania do indexových certifikátov – ETF. Okrem toho poskytuje služby v oblasti správy ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. apríla (WN/PR) - Spoločnosť RM-S Market ako jeden z mála obchodníkov s cennými papiermi na Slovensku, poskytuje možnosť investovania do indexových certifikátov – ETF. Okrem toho poskytuje služby v oblasti správy aktív, sprostredkovania nákupu zahraničných a domácich cenných papierov, investičné poradenstvo a prístup na americké burzové parkety prostredníctvom on-line obchodovania na www.rmsfinport.sk.

Indexové certifikáty (ETF) patria k najnovším a k najrýchlejšie rastúcim inštrumentom finančného trhu. Kým ku koncu roka 2006 existovalo takmer 400 voľne obchodovateľných ETF, v roku 2003 ich bolo sotva 100. Ich obrovská popularita súvisí s výhodami, ktoré prinášajú.

ETF je cenný papier, ktorý odráža hodnotu podkladového aktíva. Tým môže byť akciový index alebo portfólio akcií, dlhopisov, komodít resp. ich mix. Je tu veľká podobnosť s akciovými fondmi, ale s niekoľkými významnými odlišnosťami spojenými s lepšou flexibilitou, diverzifikáciou a s nižšími nákladmi.

Kúpou ETF kupujete portfólio akcií, ktoré ak by ste chceli nakúpiť jednotlivo, objem poplatkov by bol podstatne vyšší. Hodnota ETF je stanovená ako pomer k celkovej hodnote portfólia. Majiteľ indexového certifikátu získava jeho kúpou alikvotný majetkový podiel v správcovskej investičnej spoločnosti a je teda oprávnený k výplate dividendy.

Flexibilita ETF spočíva aj vo využívaní techník obchodovania na margin, predaja na krátko, opčných stratégií alebo day trading. Vo väčšine prípadov neexistuje ani výška požadovanej minimálnej investície, kým v prípade niektorých fondov sa môže vyšplhať až do výšky niekoľkých desiatok tisíc korún.

Narastajúci počet ETF poskytuje investorom širokú škálu možností diverzifikácie. Niektoré ETF kopírujú pohyb celého akciové (SPY) alebo dlhopisového trhu, iné zase odzrkadľujú situáciu v určitom sektore alebo v danej krajine.
Týmto spôsobom sa s relatívne nízkym vkladom môžete zúčastňovať na celkovom dianí na akciovom trhu.
Indexové certifikáty sú kvôli uvedeným výhodám ideálnou formou investovania pre začínajúcich a konzervatívnych investorov.

História spoločnosti RM-S Market, o.c.p., a.s. siaha až do r. 1993, kedy bola založená spoločnosť RM-Systém Slovakia, a.s., Bratislava. V súčasnosti je RM-S Market, o. c. p., a. s. právoplatným členom Burzy cenných papierov Bratislava (BCPB), Centrálneho depozitára cenných papierov SR a Asociácie obchodníkov s cennými papiermi.

Bližšie informácie:
Ing. Kristián Boldizsár, analytik finančných trhov, E-mail: boldizsar@rmsmarket.sk
RM-S Market, o.c.p., a.s., Zámocké schody 2/a, 811 01 Bratislava 1, tel.: +421 2 59329 609, fax.: +421 2 59329 517, www.rmsfinport.sk


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neďaleko Košíc zničil neznámy páchateľ kolóniu volaviek
<< predchádzajúci článok
Štyroch východniarov s ukrajinskými cigaretami už obvinili

Investovanie do indexových certifikátov na www.rmsfinport.sk - diskusné fórum čitateľov