Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. apríla 2007

Inzerát s ministrgom Valentovičom použila už aj SZPInzerát s ministrom zdravotníctva Ivanom Valentovičom použila už aj Spoločná zdravotná poisťovňa (SZP), a.s. Vo štvrtkovom vydaní denníka Nový Čas uverejnila celostranový inzerát s rovnakým ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Inzerát s ministrom zdravotníctva Ivanom Valentovičom použila už aj Spoločná zdravotná poisťovňa (SZP), a.s. Vo štvrtkovom vydaní denníka Nový Čas uverejnila celostranový inzerát s rovnakým rozhovorom, aký použila aj Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Minister v ňom na dvoch tretinách inzertnej plochy predstavuje svoje zámery zakázať zisk zdravotným poisťovniam a vytvoriť verejnoprávne zdravotné poisťovne. Samotnú SZP Valentovič nekonkretizuje. Generálna riaditeľka SZP Zuzana Zvolenská približuje činnosť poisťovne, no zároveň aj kritizuje Združenie zdravotných poisťovní, ktoré podľa nej neinformuje o tom, že jeho členmi nie sú VšZP a SZP. Okrem toho uvádza, že podľa prieskumu dve tretiny z tých poistencov, ktorí zo SZP odišli, ju považujú za kvalitnú.

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca SZP Marek Brezničan, poisťovňa takouto formou reklamy reagovala na ponuku hovorkyne ministra zdravotníctva Silvie Balázsikovej, podľa ktorej ministerstvo poskytne rozhovor s Valentovičom ktorejkoľvek poisťovni, ktorá o to požiada. Cieľom SZP bolo podľa Brezničana informovať svojich poistencov o zámeroch ministerstva, ktoré sa týkajú aj SZP. Poisťovňa v článku o jej činnosti informuje tiež o stave zmlúv s poskytovateľmi a o zvýšení platieb. SZP taktiež uvádza, že vlani dosiahla kladný hospodársky výsledok a správny fond čerpala vo výške 3,12 % z vybraného zdravotného poistenia. SZP zdôrazňuje, že išlo o prostriedky určené výlučne na správu a činnosť, celý obnos financií sa vracia späť do systému. Cena čiernobieleho inzerátu na redakčnej strane Nového Času je 196 tis. Sk.

Pre vystupovanie Valentoviča v reklame VšZP podala podnet Občianska konzervatívna strana na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Má totiž podozrenie, že minister tak porušil zákon, podľa ktorého verejný činiteľ nesmie vystupovať v reklame. Podľa Brezničana to SZP neodradilo od použitia inzerátu a mieni v reklamných článkoch pokračovať. "Podľa nás je to v poriadku," uzavrel Brezničan.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja poslanci zahynuli pri výbuchu v irackom parlamente
<< predchádzajúci článok
Väčšina svedkov predvolaných v kauze pápayovci sa súdu vyhýba

Inzerát s ministrgom Valentovičom použila už aj SZP - diskusné fórum čitateľov