Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. marca 2012

Iračania sa búria proti zúfalej situácii v krajineDesaťtisíce prívržencov irackého duchovného Muktadu as-Sadra sa v pondelok zišli v prístave Basra pri príležitosti deviateho výročia začatia Američanmi vedenej invázie do krajiny. Demonštranti ...Zdieľať
bez nazvu BASRA 19. marca (WEBNOVINY) - Desaťtisíce prívržencov irackého duchovného Muktadu as-Sadra sa v pondelok zišli v prístave Basra pri príležitosti deviateho výročia začatia Američanmi vedenej invázie do krajiny. Demonštranti protestujú proti zhoršujúcej sa situácii v Iraku vrátane rozsiahlej korupcie.


Centrum juhoirackého mesta zaplnili desiatky tisícov protestujúcich z rôznych provincií s irackými vlajkami a portrétmi as-Sadra a jeho otca, veľkého ajatolláha Muhammada Sádika as-Sadra, ktorého zabili v roku 1999, pravdepodobne na príkaz Saddáma Husajna.

Ľudia kričia heslá ako Nie nespravodlivosti, Nie chudobe, Nie korupcii. Niektorí demonštranti nesú elektrické káble a prázdne kanistre na vodu, aby tak protestovali proti nedostatku elektriny a pitnej vody. Napriek zvyšujúcej sa produkcii ropy trpia Iračania nedostatkom, na väčšine územia je rozsiahla nezamestnanosť a bujnie korupcia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko ako prvé ratifikovalo vstup Chorvátska do EÚ
<< predchádzajúci článok
Nový projekt zviditeľní seniorské dobrovoľníctvo