Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. apríla 2007

Irak varuje pred predčasným odsunom amerických síl z krajinyHovorca irackej vlády v piatok Washington varoval pred následkami predčasného odsunu amerických vojsk z Iraku a vyhlásil, že takýto krok by bol "veľkým darom pre tých, ktorí sú zodpovední za ...Zdieľať

WASHINGTON 13. apríla (WEBNOVINY) - Hovorca irackej vlády v piatok Washington varoval pred následkami predčasného odsunu amerických vojsk z Iraku a vyhlásil, že takýto krok by bol "veľkým darom pre tých, ktorí sú zodpovední za samovražedný útok na parlament," ku ktorému došlo vo štvrtok. "Rozhodne by to vytvorilo mocenské vákuum v Iraku," uviedol Ali Dabbágh na tlačovej konferencii v Bielom dome.

Ako ďalej uviedol, "preto sa domnievame, že prácu treba dokončiť spoločne s našimi a zahraničnými vojakmi s cieľom dospieť k pripravenosti irackých síl prevziať zodpovednosť." Podľa Dabbágha je ťažké povedať, ako dlho budú americké jednotky potrebné v Iraku, ako však dodal, Irak je na "dobrej" ceste. "Bude urýchlené cvičenie irackých síl, čo oprávni Američanov a Iračanov rokovať o odsune," dodal.

Americký Kongres sa snaží spojiť termín odsunu amerických vojakov z Iraku s uvoľnením miliárd dolárov na vojnové výdavky v Iraku a Afganistane, proti čomu vystupuje prezident George W. Bush.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na internete sa už dajú tipovať aj dopady globálneho otepľovania
<< predchádzajúci článok
Hasiči v Poprade likvidovali požiar trávy