Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. novembra 2010

IRÁN: Teherán nesúhlasí s radarmi NATO v TureckuTeherán informoval Ankaru o jeho obavách, že by krajina mohla prijať ponuku umiestniť na svojom území radarové systémy obrany v rámci plánu ...Zdieľať
ahmadinedzad iránsky prezident Mahmúd AhmadínedžídFoto: SITA/APTEHERÁN 16. novembra (WEBNOVINY) - Teherán informoval Ankaru o jeho obavách, že by krajina mohla prijať ponuku umiestniť na svojom území radarové systémy obrany v rámci plánu Severoatlantickej aliancie o raketovom štíte nad Európou. Hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí Ramin Mehmanparast v utorok uviedol, že sa obáva "tohto podozrivého plánu, ktorý (Washington) predložil tureckým úradom". Mehmanparast povedal, že Irán má vážne obavy o účel štítu a podľa neho ním je podpora Izraela.

Spojené štáty požiadali Turecko, ktoré je členskou krajinou NATO, aby na svojom území umiestnil radarové zariadenia a schválil návrh pre vytvorenie celoeurópskej obrannej siete. Turecko zatiaľ váha a odmieta systém ktorý by mal byť zameraný výslovne proti jeho susedovi-Iránu. Spomínaná dohoda však môže uzrie svetlo sveta na summite NATO, ktorý sa v piatok začína v portugalskom Lisabone.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rakúsku súdia vrahov kritika prezidenta Čečenska
<< predchádzajúci článok
Nezamestnaných z Košíc zapoja do protipovodňových prác

IRÁN: Teherán nesúhlasí s radarmi NATO v Turecku - diskusné fórum čitateľov