Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. novembra 2011

Iránsky generál varuje Izrael pred zničením, pokiaľ zaútočíZástupca šéfa iránskych ozbrojených síl v stredu varoval, že akýkoľvek útok Izraela by priniesol jeho zničenie a odveta by bola citeľná aj mimo Blízkeho východu. "Najmenšia akcia Izraela a ...Zdieľať
ahmadinedzad TEHERÁN 9. novembra (WEBNOVINY) - Zástupca šéfa iránskych ozbrojených síl v stredu varoval, že akýkoľvek útok Izraela by priniesol jeho zničenie a odveta by bola citeľná aj mimo Blízkeho východu. "Najmenšia akcia Izraela a uvidíme jeho zničenie," vyhlásil brigádny generál Masúd Džazajíri v rozhovore pre iránsky arabsky vysielajúci kanál al-Alam.


Zdôraznil tiež, že izraelské jadrové zariadenie v Dimone je "najdostupnejším cieľom" a "odpoveď by sa neobmedzila na Blízky východ". Podľa generálových slov má Irán v prípade napadnutia židovským štátom pripravený plán odvety.

Tieto vyjadrenia prichádzajú po tom, čo izraelský prezident Šimon Peres pred zverejnením správy Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) vyhlásil, že útok na Irán je stále pravdepodobnejší, keďže Teherán je stále bližšie k výrobe jadrovej zbrane.

Správa MAAE zverejnená v utorok naznačuje, že islamská republika "uskutočňovala aktivity potrebné na vyvinutie jadrového výbušného zariadenia", pričom môžu stále prebiehať.

Francúzsko a USA už pohrozili novými sankciami, židovský štát však zatiaľ nereagoval. "Správu študujeme," uviedol len stručne izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Teherán správu odmietol ako nepodloženú.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po zrážke autobusu s autom zostali štyria zranení
<< predchádzajúci článok
Nešťastne zamilovaný mladík vypil po rozchode ortuť