Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. mája 2024

Iránsky prezident Raísí a minister zahraničných vecí zahynuli pri páde vrtuľníkaaktualizované 20. mája 7:31 Iránskeho prezidenta Ebráhíma Raísího, tamojšieho ministra zahraničných vecí a ďalších predstaviteľov našli v pondelok ...Zdieľať
iran_68076 bf4d94e358f247b3ba4645209acd91ed 676x467 20.5.2024 (SITA.sk) -


  • aktualizované 20. mája 7:31


Iránskeho prezidenta Ebráhíma Raísího, tamojšieho ministra zahraničných vecí a ďalších predstaviteľov našli v pondelok mŕtvych na mieste nehody helikoptéry. Tá sa zrútila v nedeľu v hornatých severozápadných oblastiach Iránu.

Vo vrtuľníku bol aj guvernér


Ako informovali iránske štátne médiá, záchranári našli helikoptéru v pondelok na svitaní, pričom už zo vzdialenosti asi dvoch kilometrov nezaznamenali žiadne známky života na mieste havárie.

Tlačová agentúra IRNA v nedeľu informovala, že s prezidentom cestovali minister zahraničia Hosejn Amír Abdollahján, guvernér spomenutej provincie a ďalší predstavitelia a ich ochrankári.

Tvrdé pristátie


Raísí bol skôr počas nedele na hranici s Azerbajdžanom, aby inauguroval s tamojším prezidentom Ilhamom Alijevom priehradu na rieke Araks. Minister vnútra Ahmad Vahídí v nedeľu pre štátnu televíziu povedal, že prezident a ďalší predstavitelia cestovali vo vrtuľníkoch a jeden zo strojov musel v dôsledku zlého počasia a hmly tvrdo pristáť.

Nehoda sa podľa štátnej televízie stala v provincii Východný Azerbajdžan, hoci podrobnosti sa pôvodne líšili. Štátna televízia najprv uviedla, že to, čo nazývala „tvrdé pristátie“, sa stalo neďaleko mesta Jolfa na hranici s Azerbajdžanom, asi 600 kilometrov severozápadne od iránskej metropoly Teherán. Neskôr to štátna televízia umiestnila ďalej na východ pri dedine Uzi, ale detaily zostali protichodné.

Podľa záberov a súradníc zverejnených tureckými úradmi vrtuľník havaroval asi 20 kilometrov južne od azerbajdžansko-iránskych hraníc na svahu strmej hory.


Zdroj: SITA.sk - Iránsky prezident Raísí a minister zahraničných vecí zahynuli pri páde vrtuľníka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská armáda zostrelila všetkých 29 dronov, ktorými Moskva v noci zaútočila
<< predchádzajúci článok
Podpora cestovného ruchu potrebuje systematický prístup, podľa ministra Keketiho treba nechať rozhodovať najväčších odborníkov z tohto sektora